Kozmetik Yapımında Kullanılan Doğal Yağları Merak Ediyorsanız…

0

Doğal bileşikli ve sabit yağların kullanım alanları çeşitlidir. Evde kozmetik yağlar, bakım kremleri hazırlamak istiyorsanız yağların özelliklerini bilmekte fayda var.

  • Cilt lekeleri ve kırışıklıkları,
  • Cildin nemlendirilmesi,
  • Cilt çatlaklarının giderilmesi,
  • Ciltteki yara, yanık ve sivilce izlerinin giderilmesi,
  • Ciltteki kızarıklıklar,
  • Güneşin etkilerinden korunma.

bitkiselyağ2

Katı Hindistancevizi Yağı; yumuşatıcı,besleyici,serinletici ve nemlendirici özelliği vardır. İçeriğinde miristik asit, laurin asit ve yağ asitleri bulunur. Küçük molekülleri nedeniyle ciltte hızlı emilir. Uzun süre cilde nem sağlar. Güneş yanıklarında etkilidir.

bitkiselyağ8

Üzüm Çekirdeği Yağı; çok güçlü bir antioksidandır. C vitamininden 20 kat, E vitamininden 50 kat güçlüdür. Çok güçlü oluşu nedeniyle en güçlü anti-aging özelliğine sahiptir. Alkol, sigara ve kimyasal reaksiyonlar nedeniyle alınan serbest radikalleri etkisizleştirir.

bitkiselyağ3

Nar Çiçeği Yağı; E vitamini içeriği yüksek, hücre yenileyici ve kolajen artırıcı özelliği olan bir yağdır. İçeriğinde punicin asit,fito-hormon ve konjuge linoleik asit bulunur. Kırışıklıkların onarılmasına ve cilt elastikiyetinin güçlendirilmesinde etkilidir.

bitkiselyağ6

Karite Yağı; tabiatta doğal yetişen shea ağacından elde edilir. Seri üretimi zor olan bu yağın çıkarılması için shea fındıkları geleneksel yöntemlerle toplanır,özü çıkarılır. Etken maddeleri E vitamini, provitamin A, allantoin, linoleik asit, yağ asitleri ve triterpenalkolerdir.

bitkiselyağ4

Kayısı Çekirdeği Yağı; linoleik asit ve yağ asitleri içerir. Hücre yenileyici, kırışıklık giderici ve iyi bir nemlendiricidir. Cilde canlılık ve parlaklık verir.

bitkiselyağ7

Kakao Yağı; kakao ağacının yemişlerinden elde edilen beyaz sarımtırak bu yağ özellikle güneş preparatlarında kullanılır.Bronzlaştırıcı özelliği yüksektir.  Gerçek kakao yağı katı halde bulunur, sıvı olanları almayın. 36 dereceden fazla ısıda eritilmemelidir. Cilt tarafından çabuk emilir, nemlendirici,  yumuşatıcı ve vücut çatlaklarını tedavi edici özelliği vardır.

bitkiselyağ10

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın