Konu Ayrılık Olunca… Kadınlar Ne Zaman Terk Eder?

0

İlişkiler yolunda gitmediğinde her iki tarafta bir çözüm aramaya başlıyor. Zaman geçtikçe erkekler daha sessiz durup beklerken, kadınlar bir noktada kopma kararı alıyor. Araştırmalar, boşanmaların %70’ini kadınların başlattığını söylüyor.

Erkeklerde anne ile ilk bağlanma önemli, bu ileri yaşlarda kadınlarla olan ilişkisini belirliyor. Kadınlarda güvensizlik, duygusal açıdan tutarsızlık, duygusal ihtiyaçlarının giderilmemesi ve aşırı baskı belirleyici oluyor.

Kadınlar artık yalnız kalmaktan korkmuyor. Hor görülmekten hoşlanmıyor ve boşanmayı özgürleşme olarak görüyor. Büyükanneleri gibi herşeye boyun eğmiyor. Ne yazık ki maaş eşitsizlikleri yüzünden bazen hayat kalitelerinde düşüş oluyor.

Erkekler konfor alanlarında kalmayı daha çok tercih ediyor. Birçok erkek çalışıp bir yandan baba olurken, ev rahatından vazgeçemezken ya da sevgili bulurken, kadınların omuzlarındaki yük her zaman daha ağır oluyor.

Kadınların çocukluklarından beri hislerini sorgulamaları bilinen birşey, oysa erkekler hislerin dilinden çok anlamıyor. Duygularını ifade etmeyi bilmiyor. Neden mi? Çünkü onlara hiç öğretilmemiş.

Ama yeni kuşak daha şanslı, genç erkekler artık hislerini rahatça ifade ediyor. Biz anneler, oğullarımızın duygusal eğitiminden sorumluyuz. Olaylara, kadın-erkek değil de bireysel sorunlar olarak bakıldığında kızlarımız da rahat etmiş oluyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın