Kendinizi Baştan Yaratmak Hiç de Zor Değil

0

Tam bahar öncesi bakıyorum etrafta bir telaş, tüm kadınlar kendisini yenilemeye başladı ve buna ben de dahilim. Bu dönem önümüzdeki yaz aylarında daha güzel ve bakımlı görünmek için bir geçiş zamanı. Önereceğimiz ufak dokunuşlarla siz de güzelliğin tadını çıkarın.

kadın77

Tırnaklarınızda kış aylarının solgunluğunu alacak bej, yumuşak mavi veya lavanta tonlarında ojeler seçin. Özellikle parlak renkli ojeler tırnaklarınıza ışıltı vererek daha şık gösterecek. Tırnak dibinden başlayarak uca doğru sürerseniz homojen görüntüyü sağlarsınız.

 

Gözlerinizi daha parlak ve büyük göstermek için metalik tonlarda bir göz kalemi ile göz pınarından başlayarak çizgi çekin. Kahverengi gözlüler metalik mavi tonlarını, yeşil gözlüler mor tonlarını ve mavi gözlüler ışıltılı yeşil rengi tercih edebilir.
Kaşların üst ve alt ucundan başlayarak cildinizin tonundan daha açık renkte bir kapatıcıyı uygulayın. Işığı yansıttığı için kaşlarınızı daha kalkık ve dolgun gösterecektir.

makyaj40

Kışın bize sıcak gelen kokuları kullanırken ilkbaharda çiçeksi kokulara yöneliriz. Duş kremlerinde de yağlı asitler içeren hindistancevizi yağı veya jojoba yağlı olanları kullanın.
Dirsek, topuk ve bileklerinize de özen gösterin. Glikolik asite batırılmış bir pamukla bakım yaparak hem ölü deriden kurtulun hem de cildinizi nemlendirin.
Dudaklarınızı renklendirip nemlendiren ve yumuşak tutan rujlara bir göz atın. Fuşya ve mercan renkli, formülünde suyu ciltte tutan hyalüronik asit ve yağ içeren rujlar solgun teninize canlılık verir. Dudaklarınızın ortasına uygulayıp dışa doğru dağıtın, yüzünüzü aydınlatacak.

makyaj41

Allıklarda altın tonlarını kullanarak cildinize ışıltı katın. Önce ışıltılı bir aydınlatıcıyı avucunuza sıkın, sonra fırça ile dağıtarak dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Taze görünüm için allığı elmacık kemiklerinin üzerine sürün. Yüzünüz şiş görünüyorsa terra cota tonlarında bir allığı elmacık kemiklerinin üst kısmına uygulayın.
Saçlarınızı bitkisel pigmentler içeren bir boya ile oksidasyon işlemi uygulatmadan evde tazeleyebilirsiniz. Phyto Glass E vitamini ve mango yağı içeriyor, saçı koruyup besliyor.
Nemli saçınıza dökeceğiniz bir kadeh şampanyayı 10 dakika bekletip yıkayın. Köpüklü yapısı ile hem hacim verecek hem de altın rengi sarı saçların tonunu canlandıracak.

saç39

Saçlarda topuzlar gittikçe büyüyor. Saçlarınızı toplayıp örün ve tokanın etrafına gevşek bir şekilde sarmadan önce hafifçe dağıtın. Böylece topuzunuz dolgun ve havalı görünecek. At kuyruğu ise her zamanki gibi gözde, isterseniz arkada, yanda veya ensenize dökülecek tarzda toplayın. Düzleştirerek argan yağlı bir bakım kremini saç uçlarınıza sürün.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın