Kas Sistemini Doğal Yollarla Rahatlatabilirsiniz

0

İster istemez yaşadığınız stres, yanlış egzersiz, yaralanma,yorgunluk ve üzüntü kas sisteminizi olumsuz etkiler. Kaslarınızda bu nedenlerle oluşan sertlik, şişkinlik ve gerginliği doğal yollarla rahatlatabilirsiniz.

Yaban mersini egzersizden önce veya sonra oluşan kas hasarlarını en hızlı şekilde iyileştiren bir yiyecektir. Antosiyadin ve antioksidan içeriği yüksek olan bu meyve aynı zamanda kadınların regl dönemlerinde yaşadıkları ağrılarını da durduruyor. Meyve olarak yiyin, smoothie olarak için veya çayını demleyip için; her şekilde kaslarınızı dinlendirecektir.

yabanmersini1

Magnezyumun kasları ve sinirleri gevşetici etkisi var. Kan şekerindeki dengesizlik, yüksek kan basıncı, kemik zayıflığı, kas zayıflığı ve kronik baş ağrılarına iyi gelen  mineraller içeriyor. Baklagiller, badem, muz ve esmer pirinç en iyi magnezyum kaynaklarındandır, her gün yemeye çalışın.

Papatya yüzyıllardır kas spazmlarını dindirici ve antibakteriyel özellikli bir bitki olarak kullanılıyor. Stresi azaltıp daha rahat uyumanıza yardımcı olan papatya, anti-inflamatuar özelliğiyle krampları rahatlatır. Ancak, kan inceltici ilaç kullananların bu bitkiden uzak durmaları gerekiyor.

Kırmızı biber ağrı kesici özelliğe sahip, şiddetli kas ve eklem ağrıları çekenler biberdeki kapsaisin maddesi sayesinde rahatlıyor. Acı biberin aynı zamanda mide spazmı ve kasılmalarında yatıştırıcı etkisi var.

biber2

D vitamini eksikliği de kas ağrılarının bir diğer nedeni, güneşten veya takviye ile bu değeri yükseltmeniz doğru olur. Bu vitamin kemik erimesine neden olan paratiroid hormonunun salgılanmasını önlüyor.

Doğal beslenme ve düzenli bir uyku ile kaslarınızı gevşetip rahatlatabilirsiniz. Bel ve boyun bölgenize iyi gelen bir yatak ve doğru yastık seçimi sizi dinlendirerek kas dokularınıza iyi gelir.

vişne

Vişne suyu antosiyanin içeriği ile kas zayıflığını engelleyip ağrıları dindiriyor. Vişne hücre yenileyici özelliği olan bir meyve, hasar gören kas dokularınızı en hızlı şekilde onarıyor. Kan şekerini düşürüp kolestrolü azaltıcı etkisini de unutmayalım.

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın