Karşınızda CC ve DD Kremler

0

BB kremlerin daha gelişmişi ve eksiğini kapatan CC’ler yurt dışında piyasaya çıktı, DD’ler de yolda.
• Color Correction ya da Correction Complete kremler, BB’ye ilave olarak daha fazla nemlendirme ve cilt tonunu daha iyi eşitleyen bir yapıya sahip, yüksek güneş korumalı ve hafif formlu üstelik. Ciltteki yağlı görünümün parlamadan mat olmasını sağlıyor. Yoğun kapatıcı olarak kullanmak isterseniz parmaklarınızla, hafif kapatmak içinse makyaj süngerinden ya da fırçasından faydalanabilirsiniz.Böylece, cilt lekelerini ve renk farklılıklarını da gizleyebilirsiniz
Unutmamanız gereken, CC’lerin cilt bakım kremi olmadığı ve mutlaka diğer kremlerinizi kullanmaya devam etmeniz. Chanel CC Cream, Clinique Moisture Surge CC Cream SPF 30 ve Olay Total 7 Effects CC Cream’i önerebileceğimiz markalar arasında.
• DD kremlere gelince, Daily Defense ya da Double Defense olarak adlandırılan bu kremler, fazla vitamin içeriyor, yoğun ve derinlemesine nemlendirme özelliğiyle cildi yaşlanma ve dış etkenlere karşı koruyor. İçeriğinde; cilt sıkılaştırıcılar, bitkisel maddeler, aydınlatıcı ve canlandırıcı içerikler, anti aging içerikli antioksidanlar, matlaştırıcı ve sivilcelere karşı anti bakteriyel içerikler de mevcut. Bu kremler sadece yüze değil, bazıları tüm vücuda kullanılacak.
My Chelle Daily Defense Cream SPF 17 ya da Exuviance Daily Defense Cream şimdilik ismini verebileceklerimiz.
Peki hangisini kullanmak doğru ? BB ve CC’ler bakım ürünleri ve kozmetik ürünleri arasındaki çizgiyi yok edip bakım ve makyaj ürünü olarak kullanılırken, DD’ler yoğun nemlendirme ve cildi koruma özelliğini bir araya getiriyor. İhtiyacınıza göre kullanmanız en doğrusu olur.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın