Karbonat Mucizesi

0

Mutfak ile haşır neşir olan herkes karbonatın kullanım alanının genişliğini bilir. Ama bu sihirli madde, kişisel bakım alanında da mucizeler yaratıyor. Karbonatı kullanabileceğiniz yerleri öğrendiğinizde çok şaşırabilirsiniz…
1- Cilt temizliğinde doğal bir mucize. Bir miktar karbonatı su ile karıştırın ve maske olarak yüzünüze uygulayın. Ölü derilerle vedalaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştır. Üstelik cildinizi adını bile bilmediğiniz kimyasallara teslim etmek zorunda kalmayacaksınız.

maske24

2- Ter kokusuna kimse tahammül etmez. Doğal bir deodoranta ne dersiniz. Azıcık soda ve su ile suyu karıştırıp elde ettiğiniz karışımı koltuk altlarına sürün. Ter kokusu ve rahatsız edici vücut kokusuyla vedalaşın.
3- Yüzünüzde oluşan siyah noktaları da ilacı karbonat. Sıcak su ve bir çay kaşığı karbonatla yapacağınız bir buhar banyosu siyah noktaların yumuşatılıp rahatlıkla temizlenmesine yardımcı olur. Ancak bu işlem sırasında temizlik kurallarına uymayı ihmal etmeyin.
4- Malum önümüz yaz mevsimi. Detoksun her türü revaçta. Karbonat, deniz tuzu ve lavanta ya da yasemin yağı ile hazırlayacağınız bir banyo size kendinizi iyi hissettirecektir.

banyo1

5- Kuru şampuanınız kalmadı ise karbonat bu noktada imdadınıza yetişir. Bir tatlı kaşığı karbonatı saç diplerinize uygulayın. Önce tarayın ardından havalandırın. Bir süre için saçınızı düşünmenize gerek yok!
6- Çay kahve, sigara ve yiyecekler dişlerinizin sararmasına neden olur. Burada da yine en büyük yardımcınız belli. Karbonat. Formül de çok kolay. Bir yemek kaşığı karbonat, 5 damla hidrojen peroksit ve birkaç damla suyu karıştırın. Bu karışımı diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayıp 5 dakika bekleyin. Sonra da diş macunuyla dişlerinizi fırçalayın. Kalıcı sonuç için bu işlemi haftada bir yapın.

diş14

7- Saçınızın kullandığınız şampuan, saç kremi, jöle veya köpük yüzünden yıprandığını düşünüyorsanız, yıkama anında şampuana az miktarda karbonat ekleyin. Böylece derinlemesine bir temizlik elde edeceksiniz.
8- Manikür yaptırmanıza rağmen tırnak etleriyle başınız belada mı? O halde sıcak su ve karbonat ile yapacağınız macunla tırnak etlerine masaj yapın…
Yazının başında karbonat mucizesi demiştik. Deneyin siz de hak vereceksiniz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın