Kadınların Tutkusu “Güzellik”

0

Beğenilmek kadının doğasında var, yaş hiç farketmiyor. Bakımlı kadın her zaman farkını gösterir. Buna ulaşmak da emek istiyor.

Ergenlikten itibaren cilt bakımına özen göstermek gerekir. 20’li yaşlardan sonra fiziksel düşüş başlar. Bu yaşlarda cilt temizliği önemli, gözeneklerin temizlenmesi ve kolajen dokunun arttırılmasına dikkat ediliyor.

Cildin tipine göre bakım yapılmalı; kuru cilt çabuk kırışırken yağlı cilt kırışmaz ama daha çabuk sarkar.Kuru ciltler nemlendirmeye özen gösterirken, yağlı ciltler bir yandan da akne ile savaşıyor.

Erken yaşlarda göz çevresine ayrıca dikkat edilmeli, yaşlanmayı en çok bu bölge gösterir.

20liyaş

30’lu yaşlarda burun ve ağız köşelerinden kırışıklıklar başlıyor. Cildin esnekliğini sağlayan kolajen  ve elastin yapı azaldıkça ciltte sarkmalar ve incelme başlıyor. Bunlarla savaşan mezoterapi yönteminde  cilde deri altından vitamin ve mineral içeren karışım verilerek metabolizma  düzenleniyor.Haftada 1 kez peeling yapılması ve 35 yaşından itibaren yaşlanmayı geciktirici kremler kullanılması faydalı oluyor. Botoks yöntemi için de bu dönem uygun; mimik çizgileri oturmadan  kaş, göz kenarı, alın çevresindeki kırışıklıklara karşı önlem oluyor.

30luyaş

40’lı yaşlar ciltteki sarkmalar belirginleşiyor. Cilt temizliğinde temizleme sütlerini tercih edin. Ardından sıkılaştırıcı bir tonik kullanın. Hyalüronik asit ve gliserol, deri katmanlarında suyun tutulmasına yardım ettiğinden bu içerikli ürünler seçin. Yüzünüze kullandığınız ürünleri boynunuza da kullanın, yoksa boyun kırışıklıkları başınıza dert olur.

Çift çene veya gerdan oluşmasını önlenmek için dik durmak ve boynu yukarı doğru gergin tutmak faydalı oluyor. Ayrıca  çizgilerin oluşumunu azaltmak için sırt üstü uyumaya dikkat edin.

Radyofrekans ve lazer yöntemleri de cildin kolajen hücreleri etkilenip canlandırılıyor.

40lıyaş

50’li yaşlarda hem cildin kalitesinin arttırılması hem de lekelerin azaltılması gerekiyor.  Çok su içmek, cildi duru su ile yıkamak doğal çözümlerdir. Bakım rutininizi ihmal etmeyin, daha konsantre, yoğun kıvamlı, hücre yenilemeyi ve çizgileri hedefleyen ürünler kullanın.

Yüzde abartılı ve yoğun makyaj yerine daha hafif, ifadenize aydınlık katacak şeftali ve  pembe tonları tercih edin.

Yaşlanmanın da güzeli olur mu demeyin, yaşınıza göre gerekli önlemleri zamanında alarak size uygun ürünleri kullanırsanız cildinize gereken desteği vermiş olursunuz.

Her zaman söylediğimiz gibi  stresten uzak durmak, sporu hayatınıza katmak ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek  gerekiyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın