Kadınların İlgi Alanı : İncelten Yöntemler

0

Bu konuda en meraklı kişilerden birisi olarak estetik dünyasındaki yeni yöntemleri her zaman takip ederim. Kalça, bacak ve basen bölgelerindeki yağlanma ile başa çıkan üç yeni incelme yöntemi uygulanıyor.

Liposuction, Lazer Liposuction ve Soğuk Lipoliz yöntemlerinin hepsini denedim. Ne kadar fast food dan uzak durursanız, sağlıklı beslenip egzersizi yaşam haline getirirseniz  bu yöntemlerin faydasını o kadar çok görürsünüz. Aksi halde vücudunuz genel olarak düzgün görünse de bir süre sonra fazlalıklar yine oluşmaya başlar.

vücut13

  • Liposuction en çok bilinen yağ alma yöntemi,fazla yağın olduğu bölgelere 2-3 mm kalınlığındaki kanüllerle girilip yağlar vücuttan uzaklaştırılıyor. Fazlalık olan bölgelerdeki yağlar alındığı için daha sonra kilo aldığınızda vücutta farklı bölgelere dağılıyor. Belirli bir bölgedeki aşırı yağlanma tekrarlanmıyor, böylece vücudun genel görüntüsü daha düzgün oluyor.

Liposuction her bölgeye uygulanabilir, en çok talep karın,bel,basen ve sırt bölgelerine oluyor. Tek bir bölge ile sınırlıysa lokal olarak da yapılan bu yöntem, birden fazla bölgeye uygulanacaksa genel anestezi ile yapılıyor.

Ameliyat sonrasında iz olmuyor, vücut şeklinin korunması için 5-6 hafta süre ile özel bir korse giyiliyor.

vücut15

  • Lazer Liposuction yönteminde; özel bir lazer cihazı yardımıyla işlem yapılıyor. Önce fazla kikolu olan bölgelerde lazer uygulaması ile yağ hücreleri parçalanıyor ve yağ depolama işlevleri kayboluyor. Sonra ise cildin altından verilen lazer ışını ile sıkılaşma ve toparlama işlemi yapılıyor. Kilo kaybından sonra cilt sarkmasından bu yolla kurtulunuyor.

İç ve dış bacak bölgesi, diz çevresi, basenler,karın,bel ve sırt bölgeleri, gıdı ve boyun bölgesi ile sarkmış olan kollarda iyi sonuç alınıyor. Bu yöntemden sonra da bir süre korse giyilmesi toparlayıcı etki yapıyor.

  • Soğuk Lipoliz yöntemi ise lipofreeze yani yağ hücrelerinin dondurulup işlevsizleştirilmesi ve yok olmasını sağlıyor. Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığında “soğuk kaynaklı panikülit” adı verilen programlanmış hücre ölümüne girer. Dirençli yağ depolarından kurtulma işlemi de bu teknolojilerin birleştirilmesi ile ortaya çıkıyor.

vücut14

Her yaşta kadın ve erkeklere uygulanabilen, yoğun ve kalıcı yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren bu yöntem ağrısız ve acısız oluşuyla da tercih ediliyor.

10 kilo kadar fazlası olan ve özellikle belirli bölgelerinde inatçı yağ birikimi olanlarda rahatça uygulanıyor.

Hafif bir vakum cihazı ile yağlı bölge cihazın içine çekilerek bir saatlik tedavi uygulanıyor. Cihaz bölgeyi önce 45 derece ısıtıp aniden -10 dereceye kadar soğutuyor.Bu şekilde hem sıkılaşma hem de sadece cerrahi müdahalede elde edilebilen etkili sonuçlar elde ediliyor.

Sadece 1 seans uygulanan yöntemde 2 ay içinde yağların % 40’a kadar azalması hedefleniyor. İşlem sonrasında hafif bir kızarıklık ve uyuşma hissi olsa da hemen kayboluyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın