Kadınların Aklına Takılan Sorular….

0

Düşündüğümüz, cevap aradığımız belki de soramadığımız sorularımız var. Biz kadınlar aslında erkeklerden daha rahatız bu konuda, birbirimize sormayı beceriyoruz.

soru10

Neler takılıyor aklımıza bakalım;

Kayganlaştırıcı kremler doğurganlığı etkiler mi ?

Su bazlı olan bazı kayganlaştırıcılar bile spermlerin, vajina içindeki hareketini yavaşlatır. Bu kremlerin içerisinde spermleri etkisizleştiren “spermisid” adlı bir madde var. Sadece “hidroksietil selüloz” bazlı kayganlaştırıcılar ise hamile kalma olasılığını düşürmüyor. Kayganlaştırıcılar yerine kanola yağı ve mineral yağları kullanabilirsiniz.

hamile

Yoğun çalışmak yumurtlamayı engeller mi?

Aşırı yoğun çalışma beraberinde stresi getirir, bu da yumurtlamayı başlatan hormonları etkiler. Ya geç yumurtlarsınız ya da hiç olmaz, bu da periyodunuzu şaşırtır. İşlerinizden kurtulamıyorsanız şunlara dikkat edin. Düzenli ve dengeli beslenin, haftada 3 kez orta yoğunlukta 40’ar dakikalık egzersiz yapın ve geceleri 7 saat uyuyun.

stres9

Prezervatifin hammaddesi latekse alerjisi olan kadınlar ne kullanabilir?

3 milyon civarında kadın ve erkeğin bu maddeye alerjisi var. Bu durumda “lateks” içermeyen sentetik bir lastik çeşidi olan “polizopren” maddesinden yapılan prezervatifleri kullanmalılar.

prezervatif

İlişki sırasında vajinadan gelen gaz çıkarmaya benzer sesler neden olur?

Bu sesin sorumlusu vajina açıldığında içinden çıkan havadır. Derin birleşmeyi seven, köpek pozisyonu veya dizlerin göğüse kadar katlandığı misyoner pozisyonundan hoşlanan erkekler bu sese de katlanmalı. Seks esnasında daha yavaş ve yüzeysel hareket edilmesi, ayrıca Kegel egzersizi ile kasların güçlendirilmesi sesin dışarı çıkmasını engelleyebilir.

vajina1

Proteini fazla tüketmek ağız kokusu yapar mı ?

Yüksek protein içeren balık,kırmızı et,peynir ve süt ürünleri bakterilerle etkileştiğinde ağız kokusu yapabilir. EGCG adlı antioksidan, fizyolojik olan ağız kokularını gideriyor. En iyisi bu antioksidanı içeren yeşil çayı bol bol içmeniz olur.

çay21

Kadınlarda çok yaygın görülen Fibromiyalji hastalığı yoğun ağrılara  neden oluyor. Bu hastalar nasıl beslenmeli?

Kas ve iskelet sistemi başta olmak üzere bir çok organı ve sistemi etkileyen fibromiyalji, bir yumuşak doku hastalığı. Hem yoğun ve yaygın ağrılara hem de yaşam kalitesinin düşmesine neden oluyor.Ağrılar kışın daha şiddetli görülüyor.

ağrı13

Antioksidan etki nedeniyle vejeteryan diyetler faydalı olabilir. Sıvı tüketimine dikkat etmek, gazlı ve kafeinli içeceklerden uzak durmak, yeşil sebze ve meyvelere ağırlık vermek ağrıların hafiflemesine yardımcı oluyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın