Kadınları Anlamanın Püf Noktaları

0

Erkekler açısından kadınların söylediklerini, davranışlarını ve çoğu zamanda düşünce sistemlerini anlamak zordur. Tehlike hangi noktada baş gösterir, alarm zilleri nerede çalar ve bitiş çizgisinin geçilip geçilmediği tam bir muammadır. Ama karşı cinse biraz yardım etmek gerekmez mi?
1-Bir kadın ve erkek tanışır, birbirlerinden hoşlanırlarsa ilişki başlar. Buraya kadar sorun yok değil mi? Ancak bir süre sonra genç kadın, erkek arkadaşına “ Babama senden bahsettim, seni yakından tanımak istiyor.” dediğinde, sıkıntı başlamış demektir.
2-İlişki hangi boyutta ya da aşamada olursa olsun, kadın “konuşmamız lazım…” diyorsa, dikkat bela geliyor. Tercihen, bırakın eteğindeki taşı döksün, nasıl olsa, nerede yanlış yaptığınızı henüz bilmiyorsunuz.

ilişki8

3-Bir de eski ilişki sorunları var. Kız arkadaşınız, nişanlınız ya da eşiniz, size eski sevgilinizle ilgili sorular soruyorsa durum gerçekten zor demektir. Eski hakkında olumsuz konuşursanız vefasızlık veya kalpsizlikle suçlanıp gereksiz bir kadın ittifakının kurbanı olursunuz. Yok, “kimse için kötü söz söylemem.” derseniz, bu sefer var olan ilişkiniz sorgulanmaya başlar. Bu durum için size “Allah yardımcınız olsun.” demekten başka çare yok.
4-Kadınlar eski erkek arkadaşlarında bahsetmeye başladıklarında, eşlerin yapabileceği en akıllıca şey, ilişkiyi canlandırmak için yöntem aramak olmalı. Çünkü eskiyi anlatan kadın, var olandan duyulan sıkıntıya dikkat çekiyor olabilir.
5-“Sence ben biraz kilo mu aldım?” yaz mevsimi yaklaşırken bu soruya muhatap olan erkek sayısı az değildir herhalde. Bu soruya verilecek en doğru yanıtı bulan erkek yılın kahramanıdır. “Biraz almışsın hayatım.” deseniz olmaz, “sen her halinle güzelsin” kaçamak bir cevap olsa da, ilkiyle aynı kapıya çıkar. “Ben bir fark göremedim.” cümlesi ilgisizlikle suçlanmanızın ana delilidir. Cezanın ne olabileceğini düşünmek bile istemem.

ilişki9

6-“Bu akşam film seyredelim mi?” Sakın bu lafı duyduğunuzda iyi bir şey olacak beklentisine girmeyin. Bütün bir gece sürecek tartışmanın ayak sesleridir duyulan. Bu öneriye olumlu yanıt verdiğinizi düşünelim; peki ne izleyeceksiniz? İzlenecek filmi kim seçecek? Film seçiminde kim geri adım atacak? “Film seyredelim mi? ile başlayan sohbet, kavga başlamadan sonuçlanabilecek mi? Boş verin siz filmi, evde ya da dışarıda bir şeyler için.
7-İş yaşamınız, kendi aileniz ya da arkadaşlarınızla ilgili bir sıkıntınız olabilir. Kritik bir durum ise veya duyulmasını istemiyorsanız, eşiniz size “ asla kimseye söylemem” dese de onunla bu konuyu paylaşmayın. Neden mi? Kadınlar arasında sır olmaz. Siz sorununuzu çözüp bitirdiğinizde bile, kadın cemaati hala bu konuyu irdeliyor olacaktır.
8- “PEKİ.” Bir hatadır yaptınız ve eşiniz ile tartışmaya başladınız. Kavganın orta yerinde, bir kadın eşine “Peki tamam .” diyorsa, durum gerçekten vahim demektir. Bu kabullenişin, geri çekilmenin size neye mal olacağını tahmin bile edemezsiniz. Bizden söylemesi… Çok tehlikeli çok.

ilişki11

9-Bir karar verilmesi gerekiyor diyelim. Alışveriş, yemek ısmarlama gibi bir durum söz konusu. Eğer eşiniz size tercihinizi sorarsa, makul bir erkek olarak doğru cümleyi kurun. Bilin ki karşınızdakinin duymak istediği cümle, “sen nasıl uygun görürsen aşkım” olacaktır. Kimse, gereksiz bir kavga istemez değil mi?
İşin şakası bir yana kadın erkek ilişkilerinde dengeyi kurmak gerçekten çok zor. Dengeli giden ilişkilerde de erkeklerin “akil” tavırları belirleyici oluyor. Karşı görüşleri dinlemeye hazırız..

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın