Kadınlar, Erkekleri İlk 180 Saniyede Beğeniyormuş!

0

 

Okudum ve çok ilginç geldi, bir erkeği beğenip beğenmediğimize sadece 3 dakikada karar veriyormuşuz. Anlaşılan aşka giden yol düşündüğümüzden kısa sürüyor.

İlk izlenim gerçekten çok önemli; bir erkeğe baktığımızda yaşı ve dış görünüşü, boyu ve kilosu, cinsel çekiciliği,kokusu,karizması ve davranış tarzına dikkat ediyoruz.

Bence bir erkeğin en dikkat çekici yanı saçları, çenesi, dişleri ve gülüşü…Gözlerimin içine bakarak konuşuyorsa  daha da hoş görünüyor. Bu doğal olarak herkeste farklılaşıyor.

Bize çekici görünmeyen bir erkeğe de yanaşmaya çalışmıyoruz.  Aslında insan sürekli değişen bir canlı, elbette zaman içinde farklılaşıyor. Yine de kadınlar kolay kolay  “ilk izlenim”den vazgeçemiyor.

bakış6

 

Hangi saniyelerde nelere dikkat ediyoruz;

1’inci saniye;ilk önce erkeğin fiziğine bakılıyor. İlk bakış cinsellik ve ego ile bağlantılı, aslında bir tür narsizm deniyor. İnsanlar kendilerini çekici bulanları beğeniyor. Bunun en belirgin işareti bir erkeğin size doğrudan bakması imiş.

2’nci saniyede yapılan güçlü bir el sıkışma, dış görünüşten daha etkili oluyor.

3’üncü saniyede ses etkili, kalın sesli erkekler kadınlara daha çekici geliyor.

5’inci saniyede sıra beden dili ve kelimelerde; aynı sosyal değerleri, dini ve aynı lugatı paylaştığınız erkeklere kapılma oranı daha yüksek oluyor.

70’inci saniye erkeklerin yüzüne daha dikkatli bakıldığı an, daha çok kemikli yüzlü ve sert görünüşlü erkekler ilgi çekiyor. Nedeni testosteron düzeyinin daha yüksek olduğu gibi bir imaj olması.

120’inci saniyede ayakkabıların temizliğinin incelenmesi başlıyor.

130’uncu saniyeden sonra artık kadınlar erkeklerin saçlarının şekline, taranmasına ve aksesuarlarına dikkat ediyor.

150’inci saniyede ellerinin temiz ve bakımlı olduğunu kontrol ediyor ve bu inceleme 180’inci saniyeye kadar sürüyor.

 

bakış8

 

Kadınlar erkeklerin beden dilinde neleri çekici buluyor;

Alfa erkek adı verilen doğal lider,cesur,güçlü,özgüvenli olan erkeklerden hoşlanıyor. Karakteri baskın ama hükmedici değil, kendisini övmez ve anlatmaya çalışmaz.

Bu erkekler özgüvenli duruşa sahip ve kendisiyle barışık tiplerdir.

Değerleri vardır, kontrollüdür ve kendisini kolay kolay kaybetmez. Konuşurken  bedeni kadına doğru dönük durur,göz temasını tutar. Tutkulu, bakımlı, sağlıklı ve pozitiftir.

bakış3

Nelerden hoşlanmıyor;

Samimiyetsiz, özgüvenli görünmek isterken snob ve kibirli davrananlar, ellerini ceplerinde tutanlardan…

Samimiyeti erken ilerleten ve bunu davranışlarıyla gösteren, ısrarcı, sınırsız ve duygusal ihtiyaçları olduğunu fazlasıyla dışarı vuran…

Konuşurken gözlerini kaçıran, mimikleri gergin ve konuştuğu kadının dışındakileri gözleriyle takip eden, dinlemeye odaklanmayan…

Kapalı ve beden dilini kullanmayan bakımsız tiplerden hiç haz etmezler.

bakış10

 

Yapılan bir çok araştırmanın dikkat çeken sonuçları var;

Kadınların erkeklerde ilk baktığı; bakışları, fiziksel görünümü ve kıyafeti. İlk gördükleri erkeklerden kaba ve muhtaç görünümlüleri, ukala tiplileri hemen eliyoruz.

Bazı psikologlara göre, kadının erkeği değerlendirmesine sadece  7 saniye yetiyor.  Bunu farkında olmadan yapıyoruz, yani bilinçli olarak değil. Bu 7 saniyede yanlış karar almamak için kadın kendi kendine bir oyun oynuyor.

 

 

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın