Kadın Takıntıları

0

Herkesin zaman zaman bir şeylere kafası bozulur. Öğrenciler okulda öğretmenlerine, arkadaşlarının davranışlarına, erkekler trafiğe, iş yerine, mesai arkadaşlarının tutumlarına öfkelenebilir. Tüm bu saydıklarımız kadınlar için de geçerli… Ama kadınları çileden çıkarabilecek daha uzun bir liste yapılabilir emin olun. Başlayalım mı?

arkadaş26

1- Kadınlar hemcinslerinin dış görünümündeki olumlu gelişmelere tahammül edemez. Gelişmeyi takdir eder gibi görünürler, ama asıl dertleri işin sırrını öğrenmektir. Daha iyisi kendilerinde olmalı değil mi?
2- İnsanların rejim listelerini dinlemek sıkıcıdır. Hele de arkadaşlarla yemek yerken, ana konu diet olunca sağdan sağdan baş ağrısı gelebilir.
3- Kilolarının sohbet konusu olması kimsenin hoşuna gitmez. Özellikle de kadınların. Bu konuda tek istisna, haftalarca uğraşıp birkaç kilo verme başarısının takdir görmesidir.
4- En sinir bozucu durumlardan bir de spor salonunda gayet bakımlı kadınların yanında kendini böcek gibi hissetmektir. Neden bazı insanların saçları hep bakımlı, makyajları yapılı oldukları sorusu kafaların bir kenarında asılı durur.
5- Aynı şekilde neden bazı insanların evlerinin hep düzenli, kendi evinin ise mütemadiyen dağınık olmasının sorumlusu merak edilir.

mutsuz alışveriş

6- Malum kış indirimi başladı. Aylar boyunca gözünüze kestirip indirim sezonunda daha uygun fiyata sahip olmayı istediğiniz giysinin size uygun bedenini bulamamak da ciddi hayal kırıklığı nedenidir.
7- Yeni dönem hamile kadınlar da çok sinir bozucu değil mi? Hiç kilo almadan sadece karınları şişen o garip mahlûkatlar… Hâlbuki hamilelik dediğin dönem 20 kilo alma özgürlüğünü doya doya yaşayacağın bir dönemdir.
8- Yıllar sonra bir arkadaşınla karşılaşırsın… Geçen zaman içinde başına gelen harika şeyleri anlatırken kendi yaşamının aslında çok da iyi olmadığını fark etmek…
9- “Pişti olmak”, bir kadının başına gelebilecek en sakat durumlar arasında yer alır. Üstelik sizinle aynı kıyafeti giyen kadının giysiyi daha iyi taşıdığını görmek insanın içini acıtır.
10- Zamanın aleyhinize çalıştığını fiziksel olarak fark etmek de sinir bozucudur. Kırışıklıklar, sarkmalar belirginleştiğinde panik başlar.

balon kız

11- Sokakta çocukların size “abla” yerine “teyze” diye seslenmeleri de katlanılır durum değildir.
12- İnsanların size “iyi misin?” diye sorması…

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.