Kadın Bedeninde Neler Saklı?

0

Evde bana olan ihtiyaç azalınca kendime bir hobi bulmak zorunda kaldım. Bakmayın böyle kuru kuru yazmama; fotoğraf dünyasıyla tanıştım. Işık, açı, makinenin teknik özellikleri derken farklı bir dünyanın içinde buldum kendimi. Şimdi fotoğraflara daha bir dikkatli bakar oldum.

kadin seksi
Son zamanlarda birçok fotoğraf sanatçısının çekmiş olduğu özellikle kadının kullanıldığı portrelere bakarken fark ettim ki kadın denilen cins içinde doğanın tüm gizemlerini barındıran bir yaratık!
Çekilen portrelerde gördüğüm sadece bir kadın değil. O resimlerde on- yirmi kadın saklı. Vücut muhteşem seksiyken, yüzde inanılmaz masumiyet, gözlerde ise saflık…

vampire-in-fog

Diğer resimde proje gereği ağzından kan gelen vampir görüntüsünde bir kadın. Gözler ve vücut inanılmaz naif ve kırılgan. Bu sefer poz ve giysiler çok masumken gözler şehvetli.

Business-woman
Ya da günlük hayatta çok hırslı bir iş kadınıyken, evinde çabalayan bir anne. Çocuğu ve ailesi için o kırılgan zayıf vücuduyla evinin rızkını çıkarmaya çalışan başka bir kadın… Kadınların neden tarifsiz olduğunu, erkekler tarafından neden zor anlaşıldığını daha iyi anlıyorum. Tek fotoğrafta bile 5’inci dereceden bir denklem sorusu gibi kadınlar.
Erkek portrelerine merak edip baktığımda genel bir hoşluk ve kasları dikkati çeker. Üzerinde fazla düşünmeye gerek yoktur. Ama kadın öyle mi ya? Of bu ne ya ne kadar seksi dediğin anda o gözler seni esir alır… Buğulu çaresiz iki duygu bir bedende
Siz içinizde kaç kadını barındırıyorsunuz?

Ayşe-Ekim 2013

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın