İyi Günde Kötü Günde, Hastalıkta Sağlıkta Yanında Olabilecek misiniz?

0

Evlilik büyük hayallerle kuruluyor, hiç kimse mutsuz olmak için evlenmiyor. Severek ya da mantıklı hareket ederek karar veriliyor, yoksa aynı yatağa girmek hiç kolay olmaz ki…
Evliliğin ilk şartı hayatı adil paylaşmak, yani sorumlulukları bölüşmektir. Siz kendi arkadaşlarınızla geziyorsunuz eşiniz hep evde, ortalığı sürekli siz topluyorsunuz masadan tabağını bile kaldırmıyor, siz biriktiriyorsunuz o harcamalarına hiç dikkat etmiyor. Adil olmadığı gibi ortada patlamaya hazır bir bomba duruyor olur. Adalet duygusu evliliklerin kurtarıcısıdır, her iki taraf da haksızlık yapmaktan kaçınır ve diğerinin isteklerini, ihtiyaçlarını gözetir.

çiftler29

Eşinizi desteklemek, cesaretlendirmek,dertlerini paylaşmaktan kaçınmamalısınız. Evli kişilerin daha uzun yaşamasının sırrı diğerini onaylamaktır, kendisini daha iyi hisseder ve bu durum davranışlarına yansır. Sürekli eleştirmek mutsuz eder, kendisini değersiz hissettirir. Ancak birbirinizin dertlerini paylaşmak sizi yakınlaştırır, onu dinlemekten kaçınmayın bırakın işiniz varsa da beklesin.
Tartışmayı biliyor musunuz, medeni halinden bahsediyoruz. Konuya odaklanmaktan çıkıp, eleştiri, aşağılama ve alaya başlarsanız çatışma ve kızgınlık artar. Kırıcı olmadan da tartışmayı becerebilirsiniz, haklı ya da haksızı arama derdine düşmek büyük hata olur. Evlilikleri bozan çatışmalar değil, problemleri yönetme biçimidir. Stresi doğru yönetmek evliliğinizi güçlendirir.

Young couple having a dispute on the bed

Ortaya çıkan her kriz evliliği yıkma potansiyeline sahip olabilir, önemli olan güçlendirmeyi başarabilmektir.
Birbirinize nefes alma alanı bırakmalısınız; her şeyi beraber yapmak, arkadaşlarınız olmadan tatile çıkmak bir süre sonra boğabilir, ne çok kopuk ne de çok bağımlı olmayın.
İlişkinizde ilk zamanlardaki gibi konuşmaya,paylaşmaya ve beraber vakit geçirmeye özen göstermek gerekiyor, beraber yapacak aktiviteleriniz hala vardır. Bu zamanlarda romantizmi canlandırmaya ve fırsatlar yaratmaya çalışabilirsiniz. Romantizm, evliliklerin en büyük ihtiyaçlarındandır ve ne yazık ki en çok ihmal edilendir. Romantizm yoksa bıkma ve sıkılma başlıyor, ilişkinin büyüsünü kaçırmamalısınız.

çiftler35

Evlilik size ait bir ailenizin olması demektir, kendi ailelerinizi ihmal etmeden dengeli bir şekilde eşinize ve çocuğunuza zaman ayırmalısınız. Ailenizin birbirinden kopuk olmaması için paylaşımlarınızı artırmalısınız. Her evliliğin yeni bir oluşum olduğunu bilerek davranıyorsunuz, farklı kültürlerden ve karakterlerden iki kişi evleniyor ve yeni bir hayata alışmaya çalışıyor. Kendi ailelerinizden getirdiğiniz alışkanlıklarınız var, beraber yaşamayı öğreniyorsanız huzuru da sağlıyorsunuz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın