Huzurlu Bir Günü Fazlasıyla Hak Ediyorsunuz

0

Güne huzurla başlamaktan daha güzel ne olabilir ? Uyandığınız andan itibaren zaten yorucu bir gün sizi bekliyor. O zaman huzurla hazırlanmak size çok şey kazandıracak.
Yataktan kalktınız, koşar adım kahve veya çay hazırlamaya çalışmak yerine, esneme hareketleri yapmak kaslarınızı gevşetir. Dolaşımınız artar ve cildiniz sağlıklı görünür.

esneme

Duşa girmeden önce burun deliklerinize okaliptüs yağı sürmeyi denediniz mi, duştaki buharla birleşerek sizi enerjik bir güne hazırlayacak.
Nemlendiricinizi sürerken kaş kemiklerinize, elmacık kemiklerinizin altına ve şakaklarınıza hafifçe bastırın, uyku sonrası şişkinliklere de veda etmiş olursunuz.
O gün halletmeniz gereken zorlu bir işiniz varsa önce masanızda küçük bir mola verin. Öne doğru eğilip ayak bileklerinizi tutun ve beş kez derin nefes alıp verin, beyne giden kan dolaşımı güçlenecek, bu da hem enerjik olmanızı hem de oksijen almanızı sağlayacak.

ofis1

Su spreyi kullanmak yerine alkolsüz aloe vera içeren tonikleri kullanın, spreyler cildinizin nemini de alıyor.
Akşam üstleri günün yorgunluğu çıkmaya başlar, bir parmak nane kokulu losyonu veya nane yağını dikey hareketlerle kulak memelerine sürmek mutlu hissettiriyor hem de hafızanızı kuvvetlendiriyor. Endorfin salgısı yeniden canlanmanızı sağlar.
Terlediğiniz zaman sıcak basması rahatsızlık verir, plastik bir torbaya buz ve salatalık dilimleri koyarak bir bezin içinde bekletin. Özellikle spordan sonra bu bezi yüzünüze sürdüğünüzde genişleyen kan damarları eski haline dönecek ve serinlemiş olacaksınız.

 

Akşam yatmadan önce iki poşet papatya çayını demleyip için, vücudunuzu uykuya hazırlamış olursunuz. Soğuyan çay poşetlerini de gözlerinizin üzerine koyun, onların da üzerine yatıştırıcı bir maske uygulayıp 10 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın.
Yüzünüze temizleyici sürerken çene kaslarına yapacağınız masaj tüm vücudunuzu rahatlatacak. Bir de yastık kılıfına biraz lavanta yağı damlatmak tüm gece sakinleşmenizi ve rahat bir uyku çekmenizi sağlayacak.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın