Herşeyi Bilemeyebilirsiniz, Ama Öğrenebilirsiniz…

0

Sürekli yeni bilgiler öğreniyoruz, öğrendikçe de paylaşmak istiyoruz. Hakikaten ilginç bilgiler var, sizin de aklınızın bir köşesinde bulunsun.

  • İnce telli saçlara sahipseniz gözünüz aydın. Saç tellerini kalınlaştıran mucize bir karışım yapıldı. 6 ay süre ile deneyenlerin %87’sinde başarılı sonuç alınmış. 460 mg balık yağı, 460 mg frenk üzümü çekirdeği yağı, 5 mg E vitamini,30 mg C vitamini ve 1 mg likopeni karıştırın. Yağ asitleri ve antioksidanlar bu faydayı sağlıyor.
  • Başparmak ve işaret parmağı arasındaki noktaya baskı uygulayarak baş ağrısından kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu baskı kan akışını uyarıp,gergin kasların gevşemesini sağlıyor. 10-15 saniye kadar bu bölgeyi sıkmak vücudun kendini iyileştirmesini tetikliyor. Her iki elinizle aynı işlemi yapabilirsiniz.

ağrı5

  • Psychological Science derginde yer alan bir araştırmaya göre mutlu insanların terini koklamak, sizin de aynı mutluluğu hissetmenizi sağlıyor. Yaptığınız zorlayıcı bir egzersizi başarma duygusu ile terinizi koklamak bilinçaltında aynı etkiyi yapıyor. Başkalarından gelen ter kokusu da bununla özdeşleşiyor. En iyisi plajda voleybol oynayıp ter kokusu ile gücünüzü artırmak olabilir. Üstelik 1 saatte 473 kalori yaktırıyor.
  • Şerbetçiotunda bulunan “xanthohumol” adlı madde Parkinson ve Alzheimer hastalıklarını geciktirebiliyor. Bu hastalığa yol açan oksidatif stres beyin hücrelerinde hasar yaratıyor. Bira demlenirken kullanılan bu madde antienflamatuvar etki gösteriyor. Birayı fazla kaçırmayın, çünkü çoğu birada bu bileşikten az miktarda bulunuyor. En doğrusu bu maddeyi takviye olarak almak olabilir.

parkinson

  • Aşırı şekerli ve yağlı yiyecekler bağırsak florasının yapısını sadece 24 saat içinde değiştiriyor.Kilo almaya da neden olan bu durumu önlemek ve bağırsak florasını düzeltmek için ertesi gün kefir veya probiyotik yoğurt tüketmeye çalışın.
  • Her yoğunlukta yapılan 20 dakikalık ağırlık egzersizleri uzun vadede belleğinizin %10 daha fazla güçlenmesini sağlıyor. Egzersiz yaparken salgılanan “norepinefrin” adlı hormonun hatırlamada önemli bir etkisi var. Vücudunuza direnç kazandırmayı ihmal etmeyin.
  • Egzersiz yaparken giydiğiniz kıyafetlerin niteliği önemli, pamuklu tişört giyen kadınlar teri emen polyester tişört giyen kadınlardan daha çevik oluyor.

spor7

  • Ispanak fast food savar sebze görevi görüyor. Sabahları aç karına çiğ ve sıvı olarak tüketilen 5 gram ıspanak yağlı besinleri yeme isteğini azaltıyor.
  • Vücut iç ısısı düşük olanlar, yüksek olanlara göre kilo almaya daha çok meyilli, çünkü dinlenme sırasında vücut ısınmak için kalori yakmak yerine yağ depoluyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın