Herkes mi Zilli Zarife’ye Karşı?

0

Ama, kadın isyan etmekte çok haklı. Sabahın köründe çocukları bin bir naz ile okula, eşi işe gönder, ardından haftalık kahvaltı randevularını takip et. Ev kadını dediysek boş gezenin kalfası değil ya! Spora giden arkadaşlarla bir kafede, komşu gurubuyla evlerde buluşma programına yetiş. O kadar kolay mı sanıyorsunuz? Bazen iki randevu çakışabiliyor. Zavallı kadın oradan oraya yetişmek için kan revan içinde kalıyor. Üstelik bir de “akşama ne pişireceğim?” telaşı var…

kahvaltı5

Zarife’nin arkadaşlarının hemen tamamı yaz mevsimine Victoria’s Secret mankenleri gibi girme telaşında. Yüzünü gerdiren, yağ aldıran, dolgu yaptıran ya da masaja gidenlerin çabalarına bir anlam vermekte zorlanan Zilli Zarife bir de son zamanlarda etrafta konuşulanları hazmetmeye çalışıyor.
17 Aralık’tan bu yana çevresindekilere bir haller oldu Zarife’nin. Üç beş kişi mütemadiyen “tapeler, sıfırlamalar, ayakkabı kutuları, HSYK, emniyet teşkilatında deprem, Acem uşakları, Fuat Avni” gibi sözcüklerle süslenmiş cümleler kuruyordu. Ama zamanla bu garip dili kullananların sayısı artmaya başladı.

17mart2

Daha yeni yeni botoks, smooth shape, altın iğne, ışık dolgusu gibi terimleri cümle içinde doğru olarak kullanmaya başlayan Zilli Zarife son modayı takip etmekte çok zorlandı. Ne yapsın garibim? Sosyal medya mecralarından Facebook’da gezdiği yerleri, yediklerini sergileyen, İnstagramda ünlüleri takip eden ve Twitter’da “ Sen seni bil…” gibi paylaşımlarda bulunan Zarife bu şifreleri nasıl çözsün?

estetik10

Arkadaşlarla buluşmalardaki sohbetlerde artık üç birim estetik cerrahideki son yöntemler konuşulurken beş birim de siyaset muhabbeti yapılıyordu. Sonunda o da teslim oldu. Gün içinde televizyonda “insanlar nasıl zayıflıyor, cinayeti kim gördü ya da bugün ne pişirelim?” programlarını izleyen Zarife sosyal medya ayarlarına çekidüzen verdi. Bu noktada da kavramları tam anlayamadı… Çok geç haberi olsa da çocuğu yaşındakilerin matemini tuttu. Biber gazına karşı önlemleri araştırdı. Hatta Toma’lara yüklenen suyun zaten kurak bir mevsim geçiren ülkeye verdiği zararı hesapladı. Annelerin isyanına, siyasetçilerin öfkesine, “daha iyisini yapabiliriz !” çığlıklarına tanıklık etti.

gezipark2

Zilli Zarife, Türk Lira’ sının uluslararası piyasadaki değerini, bir ayakkabı kutusuna ne kadar banknot yerleştirilebileceğini, ve erişimi engellenen Twitter’ı yeniden yüklemenin yöntemini öğrendi. Prensip olarak özel hayata yönelik kayıtları izlemediğini söylediyse de bu konuda çok emin değiliz.
Bu zorlu süreç sona yaklaşırken Zilli Zarife de bitap düştü. Bir yandan televizyonlardaki tartışma programlarını takip etmek diğer yandan kamuoyu anketlerini anlamaya çalışma bunu bir de dost meclisinde “satmak” kolay iş değildi.

teknoloji3

Şimdi sırada son bir telaş kaldı. O da oy vermek. Zarife kaç geceden beri oy kullanma anında hata yapacağı endişesiyle uykusuz kaldı. Ya yanlış yere mührü basarsa, ya mührü taşırırsa, maazallah ya pusulayı yanlış zarfa koyarsa?
Bir de sonuçları bekleme telaşı var…

oy1

Oy vermeye giderken seçmen kartı,kimlik belgesi ve vicdanınızı yanınıza almayı unutmayın…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın