Haydi, İtiraf Edin. Bu Sabah Gazete Okurken En Çok Bu Habere İlgi Göstereceksiniz! Cem Garipoğlu İntihar Etti…

0

Ne yaparsak yapalım, insanlar dram seviyor. İçinde azıcık aşk, güzel bir kız, zengin genç adam mümkünse mutlu son. Eğer mümkün değilse, cinayet de prim yapar. Tıpkı Münevver Karabulut cinayeti gibi. Bu cinayet, Türkiye’yi sarsmış ve üzerinde çok konuşulmuştu. Çünkü hem olayda yer alan bireyler, hem de cinayette kullanılan vahşi yöntem akıllara durgunluk vermişti.

Hafızalarımızı tazeleyelim mi? Lise öğrencisi Münevver Karabulut’un  3 Mart 2009’da başının kesilerek öldürülmesi ve cesedinin çöp konteynırında bulunduğunu unutmadınız değil mi?

 

haydi itiraf edin1

 

Katil zanlısı Cem Garipoğlu ise cinayetten 197 gün sonra  İstanbul‘da teslim oldu.

Mahkeme, 18 Kasım 2011’de  Garipoğlu’na “çocuğa karşı, tasarlayarak, canavarca bir hisle ve eziyet ederek öldürmek” suçundan, en üst sınır olan 24 yıl hapis cezası verdi. Peki, sonra ne oldu?

 

 

haydi itiraf edin2
10 Ekim 2014’te Silivri  Kapalı Cezaevi’nden Cem Garipoğlu’nun intihar ettiği haberi geldi.

Ölümle ilgili detaylar ise kısa süre sonra ortaya çıktı:

Garipoğlu kendi koğuşundan, aynı yerdeki diğer boş koğuşa geçti; başına poşet geçirdi ve çamaşır ipiyle kendisini boğdu.

Cem Garipoğlu’nun cenazesi 13.50 sıralarında cezaevinden çıkarıldı.

Bu haberin duyulmasının ardından sosyal medya hareketlendi. İnsanlar, ülkenin son günlerde yaşadığı sert gündeminden bir nebzede olsa kurtulabilmek adına ilginç senaryolar yazdı.  Kimileri “adalet yerini buldu.” dedi.  Kimileri ise daha bilimsel bir açılım getirdi. Acaba cezaevinde  bulunan ceset kime aitti? DNA testi mutlaka yapılmalıydı. Malum Garipoğlu ailesi hem maddi hem de çevre olarak güçlü bir profile sahipti. Hem Cem Garipoğlu cinayetin işlenmesinden yaklaşık altı ay sonra yakalanmıştı. Kim bilir belki “Cem Garipoğlu” diye başka biri cezaevine sokulmuştu. Belki de intihar olayı da bir mizansendi ve suçluyu dışarıya kaçırmak için yapılmış bir plandı…

 

haydi itiraf edin3

Daha neler konuşulacak bilinmez… Kesin olan tek şey, yaşamının baharında genç bir kız çok vahşice işlenmiş bir cinayet sonucu yaşama veda etti. Eğer haberler doğru ise cinayeti işleyen de artık bu dünyada yok. Neyse kabul edin… Bugün gazetelerde en çok bu habere ilgi göstereceksiniz… Haksız da sayılmazsınız aslında…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın