Hayatınızdaki Dönüm Noktaları…

0

Hayat her haliyle yaşamaya değer, attığınız adımlar ister olumlu ister olumsuz olsun önemli olan aldığınız derstir. Çünkü hayata karşı duruşunuzu değiştirir.
Evlilik kararı almak önemli bir dönüm noktasıdır. Hazır mısınız buna? Hayatınızın sonuna kadar aynı kişiyle yaşayabilir misiniz? Aslında garantisi yok bunun, son yıllardaki boşanmalar en büyük kanıt. Olsun, biz sorulara devam edelim… Gözünüz başkasını görmüyor ve uzaktayken özleyip geldiğinde kalbiniz çarpıyor mu? Bu adamı (kadını) çocuklarınızın babası (annesi) olarak hayal ediyor musunuz? Her şey mükemmel olamaz, beğenmediğiniz yönleri yok mu, ortak hedefleriniz var mı, hayattan beklentileriniz uyuşuyor mu ? Hepsine “evet” cevabı veriyorsanız mutluluklar dileriz.

evlilik20

Ya da uzun süredir devam eden bir ilişkiyi bitirmek istiyorsunuz, yeni bir hayat seçeceksiniz ve nasıl ayrıldığınızı hep hatırlayacaksınız. Aldatıldıysanız ya da aldattıysanız duygularınızı anlatmalısınız, detayların acı vereceğini unutmayın. Fazla duygusallıktan kaçınmak gerekiyor. Ağlamak,üzülmek çok doğal. Ancak ilişki bitmişse uzatmanın faydası yok. Eşyalarınızı toplayın,ve yeni sistem kurmak için adım atın. Bu çabaların sonuç vermesi için de kendinize zaman tanıyın. En önemlisi bu noktada ayrıldığınız eşi aramaya devam etmeyin, yeniden başlayacağınıza dair umut vermeyin.

ayrılık2

Ebeveynlerden birinin zamansız kaybı en acı verici dönüm noktalarındandır. Beraberken yaşadığınız anıları hatırlamak en güzeli, yoksa isyan etmek kaçınılmaz olur. Yapmayı planladığınız bir çok şeyin yarım kalması sizi elbette yaralar. Ama dolu dolu yaşanan bir aile hayatını anımsadıkça size huzur verir. Yarın olmayacakmışsınız gibi bugünü yaşamak gerekiyor.
Spor yapmaya sağlığınız için başlamalısınız, spordan kaçan biri olarak bunu söylüyorum. Bir türlü başlayamıyorsanız bir amaç uğruna yapmaya çalışın ya da birine adayın.
İş hayatınızın en büyük terfisini aldınız, ideal bir yönetici olmanızı sağlayacak adımları atın. Çalışanlarınıza adaletli davranın, yakın çalıştığınız birini işten çıkarmanız gerekiyorsa hassas davranın. Profesyonel yönetici olmak demek geçmişinize sünger çekmek değildir. Unutmayın ki işten çıkardığınız kişi için de bu durum bir dönüm noktasıdır.

terfi

Çocuk sahibi olmak ise bence dönüm noktalarının zirvesidir. O minik bebeği kucağınıza aldığınız an diğer her şeyin ne kadar boş olduğunu anlarsınız.
Hayatta yanlış atılan bir adım, kötü şans veya merkezinde sizin olduğunuz ve engelleyemediğiniz zincirleme olaylar kötü dönüm noktalarıdır. Bu dönemlerde yapacaklarınız sizin kişiliğinizi ortaya koyar. Başarılı olmak veya başarısızlıklardan ders almak sizin elinizde.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.