Hayatınıza Katmanız Gereken 5 Süper Besin

0

Son yıllarda o kadar çok süper besinle tanıştık ve hayatımıza kattık ki, artık onlarsız yapamaz olduk.

Her birinin ayrı faydası var, bazılarını belki de hiç duymadınız…

Bu besinleri beslenme programınıza katarak siz de uzun ve sağlıklı yaşama kapı açabilirsiniz.

süperbesinler

Esmer su yosunu; kalsiyum, K vitamini ve minerallerden zengin, aynı zamanda antioksidan içeriyor.

İçeriğindeki doğal aljinat lifi de yağları bloke ederek zayıflamaya yardımcı oluyor.

Toz halini çorba ve köftelerinize katabilirsiniz. Ayrıca vitamin olarak da kullanabilirsiniz. GNC Kelp Vitamini olarak GNC’lerde bulunuyor.

esmersuyosunu

Frenk arpası; B vitamini içeren, magnezyumdan zengin frenk arpası, tahıl formundadır. Esmer pirinç ve yulaftan daha fazla lif barındırır. Çorbalarda ve salatalarda kullanabilirsiniz.

frenkarpası

Maça tozu; maça Peru Ande dağlarında büyüyen bir bitki kökü, toz bu kökten elde ediliyor. Vücut sağlığı için vitamin, mineraller,protein,lif ve karbonhidrat içeriyor, günlük diyette de katkı sağlıyor. Yorgunluk ve bitkinliğe iyi geliyor, kuvvet verici ve stresten koruyucu özellikleri de var. Kadın ve erkeklerde cinsel isteği artırıcı etkisi var. Maça çayı olarak da biliniyor ve kullanılıyor.

macacayı

Meksika şalgamı; kolajen üretimini artırıp, kırışıklarla savaşan süper bir C vitamini kaynağı, bağırsakları düzenleyen yararlı probiyotikler gibi çalışan karnı düzleştiren bir lif.

Çiğ ya da pişmiş olarak yenilebilen bu tatlı kök sebzeyi salatalarınıza ekleyebilirsiniz.

meksikasalgamı

Toz badem; yüksek protein destekli toz bademi hamur işlerinizde kullanabilirsiniz. Açlık hissettirmeyen, glisemik indeksi düşük ve iştah açmayan bu besin ile kan şekeriniz de dengelenmiş olur.

tozbadem

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın