Hayatı Sevin ve Kendinize Özen Gösterin

0

Yeni bir yıl geldi de geçiyor, yapmayı planladığınız bir çok şey ve hedefleriniz muhakkak vardır. Her şeyden önce kendiniz zaman ayırıp biraz kafanızı dinleyerek neleri, hangi sırada yapmanız gerektiğini bir daha düşünün. Siz kendinize özen göstermezseniz, bunu sizin için kimse yapmaz.
Kendini iyi hisseder ve yaşamak için gerekli enerjiye sahip olursanız yaşamınızı planlayabilirsiniz, ancak bu şekilde sorunlarla baş edebilir, iş ve özel hayatınızı, aile ve arkadaşlarınızı dengeleyebilirsiniz.
Mükemmellik takıntısı çoğu kişinin derdi, ancak bundan vazgeçerek stres kaynaklı problemlerinizi azaltabilirsiniz. Biraz rahat olmayı deneyin, bir şey kaybetmezsiniz.

mükemmel4

Açık havada ve açık yerlerde dolaşmak, yeni yerler keşfetmek size nefes aldırır,hayatın karmaşasından kurtarır, hafızanızı güçlendirir.
Yaşamdan beklediklerinizi bir anda gerçekleştiremezsiniz, bu da gücünüzü azaltabilir. Oysa şu andaki yaşamınızda evde ve işte neredesiniz, size neler kazandırıp kaybettiriyor. Sağlıklı düşünerek kimseyi eleştirmeden ve suçlamadan değerlendirin ve size zarar verenleri kontrol altına alın.
Stresin kendinizi daha az çekici hissetmenize ve özgüveninizin azalmasında etkili olduğunu duymuş muydunuz? Çözümü de basit, küveti su ile doldurun, her 5 kadından 2’si suyun rahatlatıcı gücünden yararlanıyor. Huzuru yakalamak ve günün yorgunluğundan kurtulmak için denemeye değer.

düşünceli1

Korkularınızla yüzleşin, sizi fiziksel, ruhsal ya da duygusal yönden etkileyen belirli bir korkunuz varsa bundan kurtulmayı başarmak önemli bir adımdır. Bu başarma duygusu size başka tecrübeler kazandıracaktır. Korkmanız gereken tek şey “kendiniz”dir. Korkularınızla yüzleşmek için motivasyona ihtiyacınız varsa önemli bir sebep bulun, örneğin gönüllü işler yapın. Başkalarına yardım ederken kişisel gelişiminizi sağlarsınız. Beyninize talimatlar verin, “bunu başarabilirsin” deyin ki beyin bu talimatları vücudunuza iletsin. Cesaret listeniz olsun, her hafta birini deneyip başarın. Korkularınızla yüzleştiğinizde de bunu not edin, başarılarınızı kaydedecek bir günlüğünüz olsun.
Kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçebilirsiniz, bu benim için bilinçsiz yemekten vazgeçmek olurken, sizin için sigarayı bırakmak, alınganlıktan kurtulmak ve daha hoşgörülü davranmak olabilir.

korku1

Her şeye yetişmeye çalışarak, diğer kişilerin yapmadığı ve sizce eksik olan noktaları tamamlamaya çalışarak kendinizi yormayın. Enerjinizi kendi mutluluğunuz yerine başkalarınınki ile ilgilenerek tüketirseniz, size sadece yorgunluk ve huzursuzluk kalır.
Sosyal hayattan kopmayın, mümkün olduğunca aktif olun. Belirli bir grubun parçası olmak, aranmak, sorulmak size kendinizi değerli hissettirir. Ben telefonumun çalmadığı ya da arkadaşlarımla mesajlaşmadığım bir zaman dilimi hatırlamıyorum, başkalarına verdiğiniz değer kadar değer görürsünüz. Arkadaşlarınızı ve dostlarınızı ihmal etmeyin.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın