Hayat Çok Hızlı Akıyor, Yeni Trend Yavaşlamak

0

Ne kadar hızlı yaşarsanız zamanın da o kadar hızlandığını farkettiniz mi? Çünkü siz böyle davrandıkça beyniniz de durumu bu şekilde algılayıp zamanı hızlandırıyor.

Zaman algısı ve beyin saati kavramları farklı işliyor, gençken yavaş geçerken yaşlandıkça hızlanıyor. Bunun nedenini uzmanlar şu şekilde açıklıyor; beyin yeni deneyimler yaşarken her yeni adımı düşünür ve zaman algısı yavaşlar. Ama ne olacağını bildiğiniz durumlarda beyin daha az güç harcadığı için zaman algısı hızlanır.

Günlük yaşantınızda yapacağınız ufak değişikliklerle zamanı yavaşlatabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek, hobi edinmek, daha önce gitmediğiniz yerleri görmek, her zamankinden farklı yoldan eve gitmek zaman algınızı değiştirebilir.

Her şeyin daha iyisine ulaşmak için daha çok çalışmak, daha fazla başarı, daha çok para derken döngü hızlanıyor. Hedefe ulaştıkça daha daha daha iyisi isteniyor. İşte bu şekilde koşuştururken zamanı durdurmak da zorlaşıyor.

Şöyle bir durun ve sahip olduklarınızı düşünün, ne zaman buna minnet ederseniz işte o zaman hayatın değerini anlayacaksınız.

Kendinize şunları sorun; hayattan beklentilerim neler, işim ve ailem arasında denge kurabiliyor muyum, hayatımı şu anki gibi yaşamaktan mutlu muyum?

Mannequin Challange videolarına bir göz atın, bu videolar sosyal medyada çok popüler;

Süre başladığında olduğunuz yerde heykel gibi durup 10-15 dakika bu şekilde sessizce kalıyorsunuz. En sona kalan kazanıyor. Ya siz bu şekilde durabilir misiniz, yoksa 15 dakikada daha çok şey yapmak için koşuşturmaya devam mı edersiniz?

Sadece ihtiyaç duyduğunuz kadar durarak ne kadar çok rahatlayacağınızı anlarsanız yeni trende uygun yaşamaya da başlarsınız.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın