Hangi Hastalıklar Neyi Temsil Ediyor ?

0

Hafta sonu ilginç bir konuya rastladım ve sizlerle paylaşmak istedim. Şikayet ettiğiniz bir çok rahatsızlığın altında duygular yatıyor, aslında size rahatsızlık veren düşünceler bu hastalıkları tetikliyor.
Kilo problemi; aşırı duyarlılık ve korkuyu temsil eder. Eleştiriden, incinmekten, cinsellikten, ben olmaktan, hatta kendini kendinden korumaktan kaynaklanıyor.

kilo15

Depresyon; kişinin kendisini hiç bir gruba ait hissetmemesi, sahiplenme hakkına sahip olmadığını düşünmesinden ortaya çıkan kızgınlık olarak ortaya çıkıyor.
Migren; mükemmeliyetçilik duygusuyla kendilerine aşırı baskı kuran ve bu duyguyla her türlü çabayı gösteren kişilerde ağırlıklı görülüyor.
Şeker; “keşke” ve “olsaydı” düşüncelerinden, geçmişle ilgili pişmanlıklarından ve derin kederden kurtulamayanların hastalığı olarak görülüyor.
Tansiyon;uzun zamandır çözülemeyen duygusal sorunları temsil ediyor.
Kaygı; hayatın akışına duyulan güvensizlikle ilişkilidir, nefes alamama ve daralma hissi nefesi sınırlıyor.

kaygı

İktidarsızlık; eski partnere duyulan öfke ve suçluluk duygularını artıran gizli ve kötü düşüncelerin etkisiyle oluşur. Bir de otoriter,sevgisiz ve baskıcı bir anne figürü varsa bunun yarattığı korkudan kaynaklanıyor.
Boğaz hastalıkları; yapmak istediklerini yapamamış ve baskılamış, bu nedenle kendini boğulmuş hissedenlerin hastalığıdır. İçinizdeki hevesin ve yaratıcılığın bastırılmasını temsil eder.
Kolestrol; hayatın zevklerine kapıyı kapatmış , daha çok sorumlulukları ve işiyle yoğunlaşmış kişilerde görülüyor.
Sırt ağrıları; özellikle yakınlarından aradığı desteği bulamadığına inanan, bu nedenle kimseye güvenmeyip her şeyi kendi başına kontrol etmek isteyenlerde daha sık görülüyor.Nedeni omurganın daha çok sıkılmasıdır.

ağrı12

Diz problemleri; esneklikten uzak, gerçek dışı düşüncelere tutunan inatçı ve kibirlileri temsil eder. Yüksek ego ile ilişkilidir.
Kanser; Yaşam boyu oynana bir rol, başkalarının istediği gibi olmaya ve sürekli onaylanmaya çalışmanın sonucu olarak görülüyor. Aslında hasta olanın zihniniz olduğu gerçeğine inanın, zihin düzelmedikçe hastalık riski hep var olacak.
Ödem; geçmişten gelen düşüncelere saplanmanın, acı veren fikirlerden kurtulamamanın ifadesidir. Nefesinizi tuttukça beden toksinlerden kurtulamaz ve birikir, işte şişiren de bu. Nefes, en güçlü detoks yöntemidir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın