Hangi Besinler Birlikte Yendiğinde Zayıflamanıza Yardımcı Olur  ?

0

Akıllıca bir diyet ile kilo vermenizi kolaylaştıracak besinleri seçip, sorunlu bölgelerinizle mücadele edebilirsiniz.

Göbek bölgenizde kilonuz toplanmışsa; metabolizmayı yavaşlatan ve enflamasyonu artıran stres hormonu kortizolle savaşmak için iş birliği yapabilecek yiyecekler tüketmelisiniz. Kalçalarınızdaki fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız yağ oranı düşük ve kalsiyum oranı yüksek bir diyet uygulamalısınız. Yağlarınız vücudunuzun her bölgesine dağılmışsa vücudunuzun doğal yağ yakıcılarını tutuşturmaya çalışmalısınız.

İstenmeyen kilolardan kurtulmanız için vücut şeklinizle işbirliği yapan yiyecek kombinasyonları neler olabilir…

Female became skinny and wearing old jeans

Göbek bölgesindeki yağlar için portakal ve avokado;

Orta kısmı geniş kişilerde kortizol seviyesi daha yüksektir. Fazla kortizol metabolizmayı yavaşlatır, kasları güçsüzleştirerek yağ depolamayı kolaylaştırır. C vitamini, kortizol seviyesini düşürmeye yardımcı olur. Portakal ile birlikte, enflamasyonu ve göbek bölgesinde yağ depolanmasını azalttığı bilinen tekli doymamış yağlar bakımından zengin avokado tüketmeye özen gösterin.

Çekirdeği çıkarılmış ve dilimlenmiş 1 adet avokadoyu parça parça kestiğiniz 3 adet portakalla karıştırın. 1 yemek kaşığı zeytinyağı  ve biraz tuz ekleyin. Bu salatayı her öğlen öğününüzde tüketin. Daha uzun süre tokluk, doyum ve protein için ızgara tavuk ilave edin.

portakal3

Geniş kalçalar için  az yağlı süzme peynir ve siyah fasulye;

Büyük kalçalar için düşük yağlı süt ürünleri çözüm yoludur. Düşük yağlı bir diyetle beraber kalsiyum seviyesini yükseltmek zayıflamayı hızlandırır.Kalsiyum yağları kırmayı kolaylaştırıyor.

Düşük yağlı süzme peynir ve siyah fasulyeyi birlikte tüketin. Kompleks karbonhidratlar da kalçalardaki fazla yağların eritmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda vücutta dolaşan östrojen miktarını düşürür. Östrojen, kalçalardaki fazla kilolarla bağdaştırılıyor.

Bir konserve kutusu düşük sodyumlu ve kurutulmuş  siyah fasulyeyi 350 mililitrelik bir kap dolusu düşük yağlı süzme peynirle karıştırın. Lezzet vermek için dilimlenmiş 3 kiraz domates, yarım konserve kutusu mısır, taze doğranmış kişniş ve acı sos ilave edin.  Sebze veya tam tahıllı krakerlerle birlikte tüketin. Yarısını kahvaltı ve öğle yemeği arasında ara öğün olarak, diğer yarısını öğle yemeği ve akşam yemeği arasında tüketin.

salata37

Her bölgeden zayıflamak için Brezilya kestanesi ve soğan

İnternetten sipariş edebileceğiniz Brezilya kestanesi  müthiş bir L-arginin kaynağıdır. Göbeğinde fazla yağ olan kişilerde büyüme hormonu daha az oluyor ve bu hormon olmadan düzgün bir şekilde yağ dağılımı ve yakımı yapılamıyor. L-arginin, büyüme hormonu seviyesini doğal yoldan artıran ve metabolizmayı hızlandırarak genel yağ yakımını harekete geçiren mükemmel bir takviyedir.

Çiğ soğan ise şişkinliği hafifletmeye yardımcı, doğal idrar söktürücüdür. Soğanları pişirmek bu özelliklerinin yok olmasına neden olur.

soğan1

Ocağınızın üstünde yaklaşık 2 dakika, 55 gram Brezilya kestanesini kızartın. Bir adet soğanı küp şeklinde doğrayın. Bu karışımı, kilo alımına yol açan kan şekeri ni kontrol etmeye yardımcı ve glisemik indeksi düşük bir tam tahıl ve komple protein olan kinoayla karıştırın. Akşam  yemeklerinde yaklaşık 60 gram kadar garnitür olarak tüketin.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın