Güzelliğin Sırrı Kömürde Gizli

0

Asya’da eski dönemlerden beri cildi ölü hücrelerden temizlemek ve genç kalmasını sağlamak için kullanılan kömür yeniden kozmetik raflarında yerini aldı.

Sephora Charcoal Micellar Temizleme Suyu; kömür özü ve yeşil çay içeriği ile cildi arındırıp matlaştırıyor. Ayrıca parlamasını önlüyor.

Dermologica Daily Superfoliant Toz Temizleyici; Japon Ubeme meşesinden elde edilen microincelikte kömür tozu tanecikleri ile ciltteki fazla sebumu ve kirleri temizliyor. Cilt yüzyini yenileyen temizleyici her gün kullanılabilir.

Clinique City Block Purifying Detoks Kil Maskesi; çevresel etkiler nedeniyle cildi irrite eden lekeler ve erken yaşlanma etkilerini önlemeye yardımcı oluyor. Bu maskedeki doğal kömür gözeneklerin kir ve yağ ile dolmasını önleyerek kirden arındırıyor.

The Body Shop Himalayan Charcoal Vücut Maskesi; cildi derinlemesine temizleyip yumuşatıyor.

Karbon Maske olarak da kullanılan kömür, özellikle akne sorunu olan, açık gözenekli kişilerde tercih ediliyor. Hızlı emilen bu yöntemde genişlemiş gözeneklerin içine girilerek peeling yapılıyor.

Lazer ile beraber uygulanırsa, gözeneklerin içine giren karbon taneleri daha iyi görüldüğünden kolajen sentezini uyarıyor. Böylece kırışıkların azalmasını ve cildin yenilenip parlamasını sağlıyor. Bu işlemde maske yüze sürülüp 10 dakika bekledikten sonra lazer ile taranıyor. Yaklaşık 45 dakika sürüyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın