Güzelleşmek İsterken Yanlış Bir Şeyler Yaparsanız…

0

Güzellik uğruna kadınların neredeyse yapmayacağı şey yok ! Diyelim ki buna çabalarken öyle bir şey yaptınız ki nasıl telafi edeceğinizi bilmiyorsunuz.
1. Bronzlaştırıcı sürdünüz, ama renginiz hoş bir altın sarısı yerine bal kabağı rengine döndü. Acilen sıcak duş alıp, iyi bir duş jeliyle temizleyin. Sonra da laktik asit içeren bir losyon sürerseniz teniniz 1-2 güne düzelir. İşin doğrusu, temiz, kremsiz ve parfümsüz bir cilt üzerine bronzlaştırıcıyı önce küçük bir bölgede deneyip rengini görmeniz. İnce bir tabaka halinde sürüp giyinmeden önce 10 dakika bekleyin. İkinci uygulamayı 24 saat sonra yapın. Arada duş almış olun ki renginiz otursun.

otobronzan3

2. Saçlarınıza gölgeyi evde atıyorsunuz, 1-2 denemede renk güzel görünse de üçüncüde fazla sarışın oluveriyorsunuz. Saçın farklı bölgelerini boyadığınız için tüm saçınız sarıya dönüyor. Bir eczaneye gidin ve 6-8 hafta kalan yarı kalıcı bir saç boyası alın. Saçınızdaki rengin bir ton koyusu olursa rengini düzeltebilirsiniz. Yine de kuaför yardımı almak daha doğru olur. Saçlarınıza gölge yaparken açık,orta ve koyu olarak üç ayrı ton boya uygulayın. Daha doğal bir görünüm verir. Kendi saçınız ve çok açık bir ton saçınızın görüntüsünü sertleştirir.
3. Kimyasal peelingi evde uygularken sık kullanırsanız cildiniz kuruyup pul pul dökülebilir. Buz gibi soğuk sütü pamuğa döküp yarım saat kadar cildinizde gezdirin. Sütteki protein yanmayı yok eder. Sonraki 5-6 gün bakım uygulayın ve iyi bir nemlendirici dışında bir şey kullanmayın. Her gün kullanılan bir peeling yerine, haftada 1-2 kez kullanılanları tercih edebilirsiniz.

saç25

4. Sivilceler başa bela, ama kötü görünüyor diye sıkmak enfeksiyona davetiye çıkarır, çevresi kızarır, şişer ve kabuk bağlar. Temiz bir pamuğa anti-bakteriyel bir pomat sürüp sivilcenin üzerinde gezdirin. Ya da oksijenli suyla silip bakterilerden arındırın. Şişmemesi için üzerinde buz gezdirin, su bazlı bir nemlendiriciyle zarar gören bölgeyi nemlendirin. İlle de sıkmak istiyorsanız, sivilcenin üzerini ılık bir havluyla silin, gözeneği açın. Tırnaklarınızla değil, parmaklarınızın ucuyla deneyin, ucu yoksa hiç uğraşmayın.
5. Saç perçemlerinizi kısa kestiyseniz yana tarayın, şekillendirici ürünler sürerek yana doğru kurutun veya saçınızla aynı renk tokalarla arkaya doğru tutturmayı deneyin. Kendiniz keserken unutmamanız gereken, önce saçınızı ıslatıp aynı hizaya getirmek ve kaş hizanızda kesimi bitirmek.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın