Güzel ve Genç Görünmek İçin Cildinizi Sevin…

0

Güzel olmanın, kendinize bakmakla olacağını biliyorsunuz.Bilinçli olarak cildinize uygun ürünleri kullanmak her zaman artı puandır. Yanlış seçimler cildinizde asit oluşumuna neden olabilir.
1. Gece bakımı için; uyuduğunuz zaman cildinizdeki asit seviyesi düşer, enzimler ciltteki hasarları onarmaya başlar.Gece kreminizi cildinize uygun seçmelisiniz ki, yenilenmesi hızlansın. Retinol, kırışıklık ve lekeleri giderip gözenekleri sıkılaştırıyor, pH seviyesini koruyup sivilceleri azaltıyor.
2. Nemlendiriciyi cilt tipiniz ne olursa olsun kullanmalısınız.Cilt küçük moleküller sayesinde nemini koruyor. Seramid, niacyl,lipozom yağ asitleri ile hyaluronik asit içeren ürünler seçmelisiniz.
3. Duş almak çok rahatlatıcı, ancak her duşta cildin yumuşaklık ve dolgunluğunu sağlayan koruyucu lipit bariyer incelir.Vücut doğal yağlarını kaybeder, kuruyarak sertleşip kırışır. En iyisi her gün duş alıyorsanız sıcak suyla değil, ılık suyla yıkanın ki kan damarları genişleyip vücudunuz nem kaybetmesin.

duş

Cilt bakımınız için hangi tür ürünleri tercih edebilirsiniz;
• Nemlendirici göz kremi yerine, peptid içeren göz kremi kullanın. Kuru ciltler için yoğun göz kremi tedavi edici olsa da, göz altındaki deri çok hassas olduğundan sorun yaratabilir. Peptidler, kolajen üretimini arttırıp, kuruluğu ve göz altı kırışıklıklarını azaltır.

peptid

• Sabunlar ve hafif vücut losyonları yerine, nemlendirici vücut kremlerini tercih edin. Gliserin ve amino asit içeren duş jelleri cildinizin duşta kurumasını önler. Vücut yağlarının nemlendirici özelliği, su bazlılara göre daha fazladır.
• Klasik makyaj temizleyici mendiller yerine, anti-aging mendilleri deneyin. Ciltteki yaşlanma etkilerini azaltıp, sıkı bir görünüme kavuşturuyor.
• Göz altı torbası önleyici jel yerine, roll-on kullanın.Soğuk, damar büzücü etkisi verdiğinden kan damarlarını sıkılaştırıp şişkinliği azaltması için çözüm olur.

vicht

• Yağsız yüz losyonları yerine, yağsız ve yağ kontrollü olanları kullanmak daha faydalı. Makyaj altına süreceğiniz yağ kontrollü nemlendirici, parlamayı önler. Deniz yosunu içerenleri seçin, yosun yağın fazlasını emerek cildi yatıştırıyor.
• Klasik toz allık yerine, kalıcı allık sürün. Suya dayanıklı allıklar, gün boyu tazelik verir, kolay kaybolmaz.

allık4

• Sıkılaştırılmış pudra yerine, matlaştırıcı krem tercih edin. Sıkılaştırılmış olanları birkaç kez temizlemeden sürerseniz, yüzünüzde kalın bir tabaka oluşur. Matlaştırıcı kremleri üst üste sürseniz de kötü görünmez. Parlayan T bölgesine süngerle uygulayın.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın