Grup Enerjisi Şart, İşte Yeni Fitness Trendleri

0

Tek başına spor yapmak bazen iyi gelse de grup sinerjisinin motivasyonu farklı oluyor. Yeni koreografiler, farklı aletler ile yenilenmiş bu derslerde sıkılmadan egzersiz yapabilirsiniz.

Blackroll bir silindir desteği ile yapılıyor. Bu silindir egzersiz yaparken kaslara masaj yapıyor. Düzenli kullanıldığında hareketlerde esneklik e performans artışı sağlıyor. Duruş bozukluklarını düzeltip, bel ve boyun ağrılarına iyi geliyor.

Sinir kasılmalarının ve kas kramplarının sebep olduğu ağrıları hafifletmekte kullanılan Blackroll, kaslardaki ağrıların tetik noktalarını ve bu noktalardan kaslara yayılan ağrıları gidermede etkili oluyor. Sonrasında ise postür hatalarını düzelterek egzersizle bu bölgeleri kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

Pound Rockout dünyadaki en yaratıcı kardiyo jam egzersizi olarak tanımlanıyor. Ripstick adlı ağırlık bagetleri yardımı ile yapılan egzersizde kardiyo, pilates ve pliometrik yani patlayıcı antrenman hareketleri birleştirilmiş. Ortalama 15.000 ripstick vuruşu yapılan derste yaklaşık 900 kalori yakılyor.

Davul çalıyormuş gibi hip-hop ve rock tarzı müziklerle kendinizi bir rock yıldızı gibi hissedeceksiniz.

Tabata antrenmanları yüksek tempolu, nabzı yüksek tutan kısa süreli yüklenme ve dinlenme aralıklarıyla yapılıyor. Özel hazırlanmış müziklerle hızlanıp ardından dinlenerek yarışma ruhunu artırıyor.

Kondisyonu artıran, özellikle bel ve karın bölgesindeki yağların yakımını hızlandıran bir egzersiz olarak biliniyor. Yağ oranı azaldıkça ve kuvvetiniz arttıkça yaşam kaliteniz de artıyor.

Çalışmalar bittikten sonra bile oksijen kullanımını devam ettirerek yağ yakımını üst düzeyde tutuyor, nefes kullanabilme kapasitenizi artırıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın