Gözlerinizi İri Göstermenin Yolları

0

Gözler, yüzün dışarıya açılan penceresidir. Ne kadar doğal, ne kadar içten olursanız o kadar dışa yansıtırsınız.
İri gözler kadınların her zaman bayıldığı bir görünüm olduğundan sık sık denenir. Ama gözleri ufak hilelerle nasıl büyük göstereceğinizi bilerek uygulamak bir ayrıcalıktır.
Yuvarlak gözler kenarlara doğru uzatılmalıdır. Eyeliner ve farı gözlerin kenarına doğru uzatın. Kenarda kalan kirpiklere maskarayı daha yoğun sürmelisiniz.

twiggygözmakyajı
Aşağıya bakan yapıdaki gözler için dikkati kaşların uç kısımlarına çekmek gerekir. Kaş kemiğine sedefli ve aydınlatıcı özellikli farlardan sürerek ışığı buraya toplamalısınız.
Badem gözleri iri göstermek için kaş altındaki bölgeye dikkati çekmelisiniz. Kirpik diplerine kahverengi bir far sürün, bu farı göz kapağının kıvrımına kadar taşıyın. Geri kalan kısmı şampanya rengi ile tamamlayın.

adelegözmakyajı

  • Kirpikler uzun olmasa da iyi bir maskara ile kıvırarak da gözleri iri gösterebilirsiniz. M.A.C Haute & Naughty Lash Maskara ve Bobbi Brown Eye Opening Maskara ile kirpiklerde doğal bir koyuluk ve yoğun hacim elde edebilirsiniz.
  • Kaşlar da önemli; kavisli kaşlar gözleri açar. Gözün irisi üzerine denk gelen bölüme hafif kavis verebilirsiniz.
  • Koyu kaşlar, başlangıçtan kavise kadar bir ton daha açık ve kavisten bitime doğru bir ton daha koyu boyanırsa gözleri daha iri gösterir.
    Kaşların rengi açıksa, doğal renginden iki ton daha koyu kaş farı ile aralarını doldurun.
  • Göz pınarlarına açık renk parıltılı far sürerek ışığı bakışlara toplayabilirsiniz. İç kısımları parlak, çerçevenin geri kalanı siyah kalem ile dengeleyin. Bu tür kontrast da bakışları büyütüyor.
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın