Göz Rengine Göre Makyaj Sırları

0

Göz renginize göre makyaj yaparak daha çekici bakışlara sahip olursunuz. Nasıl mı? Kontrast renkleri kullanarak işe başlayın.

Kahverengi gözlere sahip olanlar şanslı, neredeyse tüm renkler uyumlu oluyor. Bej tonları, patlıcan moru, pembe, yeşil tonlar, lacivert, kobalt mavisi, koyu gri, bronz, bakır, altın renkleri, toprak tonlarını kullanabilirsiniz.

Renk paletindeki uyum için birlikte kullanmanız gereken tonlar; yeşil ve kahverengi, nude ve kahverengi tonlar, bej-bakır-altın ve bronz renkler, mavi ve turuncu olabilir.

Mavi gözlüler, açıktan koyuya morun tüm tonlarını, turuncu, toprak tonları, bakır ve sıcak toprak tonları rahatça kullanabilir.

Renk paletinde beraber kullanabileceğiniz renkler; pembe ve kahverengi, leylak ve mor, turuncu-bakır ve sıcak toprak tonları, mavi ve gri ile çok güzel duruyor.

Ela ve yeşil gözleri olanlar, açık gri ve altın tonlarını, pembe, mor ve mürdüm renklerini, zümrüt yeşili, sıcak toprak ve koyu kahve tonlarını kullanarak gözlerini ortaya çıkarabilir. Ela ve yeşil renkli gözlerde, kahverengi vazgeçilmez renk olarak yerini alıyor.

Renk paletinin uyumlu tonlarında; leylak ve mor, yeşil ve altın rengi, bej ve kahverengi, pembe-gri-mürdüm yer alıyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın