Göz Altı Morluklarıyla Savaşın

0

Göz altı morlukları bir çok kadının kabusudur.

Bilinen sebepleri; kılcal damarlardaki kanın damar dışına sızması, göz altı derisinin incelmesi nedeniyle alttaki damarların görünmesi, yaşlanmaya bağlı olarak deride gölgelenmeler oluşması ve göz altı derisindeki pigmentin artmasıdır. Bir diğer etken kalıtım faktörüdür.

Stres, genetik cilt yapısı, beslenme bozuklukları,güneş ışınları,alerji, astım,egzama, kullanılan bazı ilaçlar, uyku düzeni sorunları derken tüm cildi etkileyen bir çok nedenle savaşmamız gerekiyor. Bunların en çabuk etki ettiği bölge ise maalesef göz altlarımız oluyor.

gözaltı9

Yorgun ve daha yaşlı görünmeye neden olan göz altı morluklarından ve halkalarından şikayetçiyseniz www.misskombin.com daki önerilere bir göz atın.

1) Bol bol su, C ve E vitaminli yiyecekler tüketin

Su biliyoruz ki bizi yeniliyor, arındırıyor, temizliyor. Cildin daha genç ve daha dinç görünmesini sağlıyor. Ciltle ilgili olarak önerimiz ise günde 12 bardak su içmeniz, su miktarınızı sabahtan gece yatana kadar azaltarak tüketmeniz. Yatmadan önce tüketilen fazla miktarda su ciltte birikebilir. Ayrıca gün boyu C ve E vitaminin bulunduğu sebzeleri ve meyveleri tüketmek gözaltı morluklarını ve kılcal damarların görünümünü azaltmak için birebir, ancak tabii yeterli değildir. C vitamini kılcal damarları güçlendirir.

su2

2) Renkli gözaltı kapatıcısı tercih edin

Genel olarak tercih edilen, daha doğrusu akla gelen ten renginde kapatıcıların yerine şimdi çok farklı renkleri bulmak mümkün. Bu şekilde farklı tonları içeren bir kapatıcı paletiyle teninize uygun ve gözaltı halkalarınızı tam olarak örten bir ürün bulabilirsiniz. Ancak unutmayın almadan önce mümkünse deneyin. Bir de dip not; krem gözaltı kapatıclarını deneyin ve mümkünse tercih edin. Bu tercihinizle topaklanmayı da önlemiş olursunuz.

gözaltı2

3) Bitkisel destekleri de göz ardı etmeyin

Gözaltı mor halkalarının görünümünü azaltmak için doğal yolları da deneyebilirsiniz. Papatya çayı poşetleri, çiğ patates ve salatalık yararlı içerikleriyle düzenli kullanıldığında fayda sağlayabilir ancak mucizevi bir sonuç beklememenizi söylemeliyiz. Unutmayın herşeyi birlikte düşünün ve sadece bir kere kullanıldığında işe yaramayacağını artık öğrenmiş olmalısınız.

Sabahları, birkaç adet buzu bez bir örtüye sararak gözaltlarınıza kompres şeklinde uygulanmanız morlukların ve şişliklerin düzelmesine yardımcı olur.

gözaltı8

Her sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Soyulmuş elma kabuklarını gözlerinizin altına koyun, 20 dakika sonra kaldırıp yüzünüzü yıkayın.

Piyasada, gözaltı morluklarının giderilmesine yardımcı kozmetik ürünlerden K ve C vitamini içeren kremleri tercih edin.

gözaltı3

Gözaltı morluklarının tedavisinde uygulanan bazı yöntemler var;

  • Renk düzeltici ve cilt yenileyici etkisi nedeniyle “Kimyasal peeling”,
  • Hyaluronik asit dolgusu veya kişinin kendi yağından elde edilen yağ dolgusu,
  • Damarları büzen ve renklenmeyi azaltıcı özellikleri olan maddeleri içeren kremler,
  • “Gözaltı ışık dolgusu” yöntemi, 1-1,5 yılda bir tekrarlanmalı,
  • Lekeleri ve damarlanmayı azaltan, derinin kollajenini artıran “Lazerler”,
  • Cerrahi yöntemler.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın