Giyim Tarzınız Kişiliğinizi Ele Veriyor

0

Hem iş hayatınızda hem de günlük hayatınızda giydikleriniz ve renk seçimleriniz karakterinizi anlatıyor. Dışarıya vermek istediğiniz mesajları da bu yolla veriyorsunuz.
Bunu her sektörde uygulamak zor, özellikle finans ve bankacılık alanında özgürlük bir yere kadar, bu durumda aksesuarlarınız devreye giriyor.
giyim3

Bankacıların kıyafetleri maddi başarı imajını taşımalı; özellikle erkeklerin dikkat etmesi gereken farklı renkte kravat, gözlük çerçevesi, çizgili gömlek ve cep mendili seçimi olabilir. Çizgili gömlek veya çizgili ceket astarı, farklı kumaştan yün veya ipek kravat , kemer,kalem veya saat gibi bir aksesuarla farklılaştırabilirler. Kadınlar dozunda olmak kaydıyla daha rahat seçim yapabiliyor.
Herkesten farklı olmak istiyorsanız; erkekler klasik takım elbise renklerine sadık kalarak kol düğmesi, kravat ve papyon ile, kadınlar küpe, renkli astarlı bir ceket veya renkli bir çanta ile yakalayabilir. Abartıdan kaçınmak gerekiyor. Giyim konusunda çok iyi olmayanlar 3 renkten fazla kullanmamalı, demede olmaktan kaçınırken kendinize yakışanı bulmaya çalışmalısınız.
Girişimci ve motive imajı için pastel değil, canlı renkler seçin. Saçlar bakımlı ve yüz şeklinize uygunsa dinamik görünmek için kısa kesilmiş olabilir. O günkü planınızda yaratıcılık gerektiren işler varsa sakinlik ve huzur veren mavi rengi giyin. Erkekler sinekkaydı tıraş ve cilalı ayakkabıya özen göstermeli.

giyim2

Ciddi bir hava yaratmak için zinde gösteren koyu renkli dar kesimli elbiselere yönelin. Disiplin, işte ciddiyet ve tarafsızlık imajı sağlar.
Dinamizmin sırrı sarı ve turuncudadır. Kadınlarda oje, fular veya rujda kullanılırken erkeklerde kravat veya gömlek çizgisi olabilir. Kırmızı da dinamiktir ama ihtiras, asabiyet ve kavgacılığı çağrıştırır.
İnsanları dinlemeye eğilimli biri olarak görünmek isterseniz köşeliden çok yuvarlak kesimli kıyafetler seçmelisiniz. İtalyan yaka gömlek, yuvarlak desenli kravat ve yuvarlak burunlu ayakkabılar yumuşak bir karakter ve iyi huylu gösterir. Ciddi ve pastel tonlar kullanmalısınız.
Kadınlarda bu sezonun rengi asaleti ve yaratıcılığı temsil eden “orkide moru”, bordo, bej ve lacivert tonlarla kombinleniyor. Geleneksel sektörlerde bu ton aksesuarlarda tercih edilebilir. Güvenilir, istikrarlı ve yenilikçi imajı veriyor. Ofis için deri etek ve şifon bluz, kemerli elbiseler ve blazer ceketler doğru seçim olacaktır.

giyim5

İnce bir çorap ve topuklu bir ayakkabı, aşırı olmayan makyaj ve takılar hoş görünür. Kısa kollu gömleklerden ve açık renk çoraplardan uzak durmalısınız.
İlkbahar ve yaz sezonunda bol paça pantolonları ve ince bilekliyseniz kısa pantolonları babetle kombinleyebilirsiniz.
Enerjik ve pozitif olan çiçek desenini ofiste giymek istiyorsanız kumaş pantolonlarla şık görünebilirsiniz.
Yaratıcı sektörlerde çalışanların rengi mor ve turuncudur.
Ağırbaşlı görünmek isteyenler koyu renklerden şaşmamalı, gri ve mavilerle rahatça tamamlanabilir.
Eğitim ve öğretim alanındakilerin seçimi bilginin rengi olan sarıdır.
İddialı görünmek isteyenler iş görüşmesi ve sunumlar dışında kırmızı giyebilir.

giyim8

Erkekler görünmek istediği duruma göre nasıl giyinebilir;
Otoriter görünüm için sert ve düzgün bir tarz gerekir. Kruvaze takım, ince çizgili gömlek veya Fransız manşet gömlek iyi seçim olur.
Özgür görünmek isterseniz işinizle tezat olmuyorsa boğazlı kazak, deri ceket ve ekoseli, gömlek seçebilir.
Güvenilir mi görünmek istiyorsunuz; mavi bir takım, beyaz gömlek ve kırmızı kravatı deneyin.
Güçlü bir imaj için formal görünüm şart; koyu renk takım elbise, mendil, ipek kravat, jilet gibi bir gömlek giyin. Deri ayakkabı ve deri kemerle tamamlayın.

giyim10

Arkadaş canlısı görünmek için spor bir ceket ve gömlek seçin, gömleğin üst düğmesini açın, canlı tondaki kravatınızı gevşetin ve kollarınızı sıvayın.
Zengin görünmek için kaliteli ayakkabı ve saat tercih etmeliler.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın