Genç Bir Cildin Sırrı Doğru Temizlikte…

0

Sağlıklı cildiniz olsun istiyorsanız temizlemeye özen göstermeniz gerekiyor. Yüz temizliği düşündüğünüzden daha önemli; cildi arındırarak akneye, iltihaba ve erken yaşlanmaya dur diyebilirsiniz.

Dermatologlar günde iki kez yüzünüzü yıkamayı öneriyor. Gece boyunca ciltte biriken artıkları sabah yıkamanızı ve akşamları da gün içinde çeşitli etkilerle kirlenmiş cildinizi temizlemenizi tavsiye ediyorlar. Yüzünüzle beraber boyun ve dekolte bölgesini temizlemeyi ihmal etmeyin.

Pullu cilde sahipseniz; cildi arındırmak için ölü hücreleri uyararak kolajen üretimini tetikleyen laktik asit içerikli ürünleri kullanın. Bu içerikler pul pul olan ölü hücrelerden kurtulmayı sağlıyor.

DDF Glikolik Asitli arındırıcı yıkamayı deneyin.

Yağlı bir cildiniz varsa; cilt parlar veya lekeli görünür, temizlemek için hafif formüllü jellerden yararlanın. Salisilik asit veya benzoil peroksit içeren dermokozmetikler kullanın. Bu ürünler hem makyajı temizler hem de gözeneklerin içine etki ederek epidermis tabakasını arındırır.

Clinique anti-blemish solutions clinical temizleme jelini önerebiliriz.

Kuru cildiniz varsa; yumuşatıp besleyen, durulama gerektirmeyen sütlü temizleyiciler uygun olur. Shea yağı gibi cildi nemlendiren doğal yağları tercih edin.

Caudalie Gently Cleansig Milk’i pamuğa dökerek cildinizi temizleyin.

Makyajınızı temizlemek için; yağ formüllü temizleyiciler faydalı olur. Yüzeydeki makyajı ve yağları uzaklaştırırken aynı zamanda cildi besliyor.

L’Occitane Shea yağı bazlı temizleyiciyi deneyin.

Normal ve karma cilde sahipseniz; köpükler tam size göre, artık içerikleri değiştirilerek cilde daha uygun yapılıyor. Misel su ve su bazlı içerikler ciltte gerginlik hissi bırakmıyor.

Cosmed Ultrasense yatıştırıcı temizleyici köpüğü kullanın.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın