Estetikte Son Yöntemler…Yenilikleri Kaçırmayın

0

Yeni estetik trendleri ve uygulamalar yine kadınların gözdesi olacak. Kadınların istediği değişimler bu yöntemlerle hızla ve kolayca yapılabiliyor. Arayışlar daha çok ameliyatsız yöntemlere kayıyor, bu yönde çalışmalar hızlandığından lazer ve radyofrekans teknolojileri gelişiyor.
Yüz gençleştirme yöntemlerinde kadınlar yüz germeden çok lazerli işlemleri tercih ediyor. Ameliyat kadar etkili olmasa da yüzde gerginlik sağlıyor ve genç bir bakış veriyor.
Kalın kaşlar moda olduğundan beri kaşlarda kalıcı dövmeden çok “kaş ekimi” ön planda. Saç ekimi gibi yapılan işlem yaklaşık 2 saat sürüyor, enseden tek tek saç kökü alınarak kaşlara ekiliyor.Önemli olan noktalar kaşların doğru yönde ekilmesi. Kaşlar saç kökü gibi davrandığından altı ayda uzuyor ve kesmek gerekiyor. Doku uyumu sağlanınca uzama durup, kaşlar belirli bir boyda kalıyor. 1 hafta içinde nemlendiriciler ve antibiyotikli krem kullanımı ile iyileşme sağlanıyor.

kaş4

Göz altı çukurlarında yağ enjeksiyonu etkili oluyor. Gözaltı torbalarında gevşeme varsa ameliyat gerekiyor. Göz kapağı düşüklüğünde “kaş askısı” uygulanabiliyor.

 

Doğal burunlar moda, özellikle düz görünümlü burun hatları tercih ediliyor.
Elmacık kemikleri belirginleşiyor, ışık dolgusu yöntemi uygulanıyor.Yeni bir uygulama olan “Fraksiyonel Radyo Frekans Üç Boyutlu Yüz Şekillendirme” ile cildin altına ısı verilerek kolajenin arttırılması sağlanıyor. Ameliyatsız olarak yüz gerginleşiyor, kaşları kaldırıp göz altı çukurları azaltılıyor. Elmacık kemiğinin etrafına yapıldığında cildi sıkıştırarak çıkıklaştırıyor. Mezoterapi gibi ince iğneler kullanılıyor, ciltte oluşan kızarıklık 1 saat içinde geçiyor. Kalıcılığı 1 yıl olan işlem, birer ay arayla üç seans yapılıyor.

yüz1

2014 yılının trendi köşeli yüz hatları; keskin hatlar, çene kontürünün daha belirgin ve açılı olması için yapılıyor. Çene kontüründe “Nefertiti” denilen bir yöntem kullanılıyor, boyun bölgesine botoks uygulanarak kontür ortaya çıkarılıyor.
Memede trendler değişiyor, doğal olan damla şeklinde üstten kavisli ve alttan dolgulu olması ve uçlarının karşıya bakmasıdır. Küçük meme modası uzun süre kullanıldı, ama büyük meme hem yurt dışı hem de ülkemizde çok popüler. Silikon tercih etmeyenlerde “kök hücre yağ enjeksiyonu” yöntemi uygulanıyor. Basen ya da karın bölgesinde fazla yağ varsa hem bunlardan kurtuluyor hem de yağ memenin arkasına enjekte ediliyor.
Gözlerde ise badem göz isteniyor. Çekik görünümü elde etmek için “Botoks” ile kaş belirli bir seviyeye kaldırılıp çekik ifade verilebiliyor. Bir diğer yöntem “Askı tekniği”; iz bırakmadan gerginlik sağlanan bu yöntemde saçın içinden girilerek çok küçük bir iğne yardımıyla yöntem uygulanıyor, kullanılan ip sonradan eriyor.

göz7

“Radyofrekans liposaction” işlemi özel bir cihazla yapılıyor, yağ dokusu eritilerek cilt dışarıdan sıkılaştırılıyor. Özellikle bel hattının belirlenmesinde faydalı ve ödemin atılarak vücudun istenilen şekle sokulması 6 ayı buluyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın