Estetik Harekâtı- Zilli Zarife

0

Zilli Zarife’nin en yakın arkadaşı ameliyat oldu. Aman hemen telaşlanmayın, keyfe keder bir operasyon. Zaten bu ameliyat için 2 yıldır plan yapılıyordu. Yine de operasyon takvimi netleştiğinde Zarife biraz huzursuzlandı. Ne de olsa adı ameliyat. Hele bir de yapılacak işlemleri duyunca Zarife iyiden iyiye endişelendi. Neredeyse “tanrım beni baştan yarat…” belgeselinin çekimine tanık olacaktı garibim.
Üst bedende var olan yağlar sıvılaştırılıp çekilecekmiş. Üstelik bu işlemden sonra lazerle sarkan deri toparlanacakmış. Tüm bunlar yapılırken 40 yaşın hediyesi gıdı için de hain planlar yapılmış. Madem genel anestezi verilecek, kaşlara botoks da aradan çıkarılacakmış. Masal gibi geliyor kulağa. Ama operasyon en az 5 saat sürecekti. Zarife uzun ameliyattan hiç hoşlanmayan bir kuşağa mensup. Tamam arkadaşı en az 10 yaş gençleşecek, 10 kilo zayıf olacak da, 5 saatlik bir ameliyat yine de kafa karıştırdı.
Sonunda ameliyat günü geldi çattı. Kadın dayanışması tam kadro hastanede buluştu. Herkes güzelleşme yoluna çıkan cesur kadına moral verdi. Kısa süre sonra doktor ve hemşire bu refakatçileri koridora doğru püskürttü. Çünkü “hastanın” ameliyat yerleri işaretlenecekti. Yaklaşık 20 dakika sonra kapı açıldı, tekrar moral takviyesi başladı. Bu arada işaretlenen bölgeler de gözden geçirildi. Kimse bir şey anlamadı ama üzerinde görüş birliği içinde olunan tek konu ,doktorların sadece yazıları değil, çizimlerinin de zayıf olduğuydu.

Surgeon at work in operating room.
Ve beklenen an geldi. “hasta” dualarla esprilerle ve öpücüklerle ameliyathaneye gönderildi. Beklemek dünyanın en zor işi demişler ya, doğruymuş. Hastane lobisinde mesai başladı. Zaten doğuştan evhamlı olan Zarife ameliyathanenin bulunduğu yönden gelen herkesin yüzünden bir şeyler okumaya çalıştı. Ama o taraftan gelenler genellikle zarif ve zayıf genç kadınlardan oluşan hasta danışmanlarıydı. Doğal olarak güzel bakımlı ve mutlu insanlar Zarife’nin kaygıları ile hiç ilgilenmediler.

kontouring

Zilli Zarife, bekleme sıkıntısını azaltmak için hasta danışanlarından birini esir aldı. Kendi vücudunda beğenmediği yönleri nasıl düzeltebileceği konusunda görüş teatisi başladı. Göz kapağı aldırmaktan, yüz gerdirmeye, sırttaki yağları aldırtmaktan karın ameliyatına kadar birçok operasyon hakkında bilgi aldı. Dinleyince hastanede geçirilecek 1 gece ve evde 3-5 gün istirahat ile tüm vücut kusurlarından kurtulabileceğine kanaat getirdi. Evet, finansal açıdan “koca’nın “ sinir katsayısını patlatabilecek bir fatura öngörülüyor. Ama insan güzelleşmek istiyor canım… Hem şimdi değilse ne zaman?

botoks dream

O an ameliyatta olan arkadaşı geldi. Hemen hemen aynı yaştalar. Onun kendini yenileme şansını kıskanmaktan duramadı Zarife. Öyle ya onun neyi eksik? Tüm arkadaşları küçük ya da büyük operasyonlarla manken gibi geziyorlardı ortada. Doğal olmanın faziletlerini savunsa da işin gerçeği, Zarife de yaşlanmak, kırışmak, sarkmak istemiyor.
Sonunda ameliyat sona erdi. Çok şükür arkadaşı hiç de saatlerdir ameliyatta kalmış gibi değil. Daha uyanır uyanmaz Zarife’ye nasıl göründüğünü sordu. En ufak soğuk algınlığına ağır hastalık muamelesi yapan arkadaşının böylesi uzun süren müdahale sonra bu kadar enerjik olması, mucize gibiydi. Öyle ki o an için tek sorun saçlarının nasıl göründüğüydü…
Zilli Zarife hastaneden “artık güzelleşme sırası bende!” kararını almış eşi ile meydan savaşı yapmaya hazır olarak ayrıldı. Ama onu bilirsiniz kendince kararlar alır ama bir türlü cesaret edip dile getiremez… Biraz bekleyelim. Arkadaşı biraz daha iyileşsin. Belki eşine ameliyattan sonra arkadaşının ulaştığı güzellik mertebesini gösterirse savaşa bile gerek kalmaz. Üzerine ameliyat olma korkusunu da yenerse…

Editör Notu;Yazıda yaşananlar tümüyle hayal ürünüdür,gerçek kişilerle alakası yoktur:)

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın