Estetik Dünyasından: Yüz Germe Ameliyatlı mı, Ameliyatsız mı?

0

Yaşlar 40’ı geçince biz kadınlar yüz germe operasyonlarını daha çok konuşur olduk. Yeni yöntemler aklımızı karıştırıyor. Tam yüz germe ameliyatı mı, iple asma yöntemi mi, mini – lift mi?

Ameliyatsız yüz germe operasyonları yüksek teknolojik aletler, botoks uygulamalarının doğal sonuçlar vermesi ve doğal dolgu malzemelerinin kullanılması nedeniyle daha etkili hale geldi.

Cerrahi dışı yöntemlerin kullanımı kemik iskelet yapısına, yüzün anotomisine göre değişiyor. Cildi daha sağlıklı gösterip gençleştirmeye yarıyor. Ağız köşelerinin aşağıya doğru sarktığı yüzü yorgun gösteren çöküntü ve dikey çizgilerde hylüronik asit dolguları faydalı oluyor. Çene bölgesinde radyo frekans ve fokus ultrasound cihazları ile dolgu maddelerinin kullanımı işe yarıyor. Gıdı bölgesinde ultrasound iyi sonuç veriyor.

ameliyatsızyüzgençleştirme

Botoksun etkisi 4-6 ay, dolgunun etkisi 1,5-2 yıl sürüyor. Radyo frekans ve fokus ultrasound uygulamaları 3 aydan itibaren görülüyor ve 2 yıla kadar kalıcı oluyor.

Bu uygulamalar 50 yaşından önce yapıldığında daha etkili, sonrasında cerrahi yöntem daha iyi sonuç veriyor.

Botoks ve dolgu ile yapılan işlemler belirli yaştan sonra derinin sarkmasıyla yerini ameliyata bırakıyor.

Yüzün yaşlanmasının nedeni kemiklerdeki erime nedeniyle kemiklerin boşalarak derinin sarkmasıdır. Yaşlanma kemiğin en hızlı eridiği orta yüzden başlar. Bu nedenle göz altı,elmacık kemiği ve üst çene bölgesinin dolgularla desteklenmesi gereken yer bu bölgedir.


yüzgermeameliyatı

Mini-lift yöntemi narkozsuz, 1-1,5 saat kadar süren bir operasyon; sadece kulağın içi ve arka köşesi kesilerek yapılıyor. Yara iz daha küçük, iyileşme daha hızlı ve 1 haftada normal hayata dönülüyor.

Total yüz germe ameliyatının yerini alan mini-lifting ile 50 yaşındaki bir kadın 38 yaşında görünüyor. Bu motivasyon ile daha genç hissediyor. Vücut meabolizması ve hormonal sistemler 38 yaşında gibi çalışmaya başlıyor, hücreler 38 yaşındaymış gibi kendisini yeniliyor. Spor yapmaya başlıyor, kas gücü düzeliyor, cinselliğini tekrar yaşamaya başlıyor.

Yüz germe ameliyatı sadece yüz gençleştirme operasyonu değil, hayatınızın akışını da olumlu yönde değiştiriyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın