Estetik Dünyasındaki Trendler

0

Estetik biz kadınların üzerinde konuşmaktan vazgeçemeyeceği bir konu, üstelik anlatmaktan keyif alıyoruz. Erkekler cephesinden baktığımızda onların da ilgisinde artış var. Yaş fark etmiyor artık; hem kadın hem de erkeklerde orta yaş ve daha üzerinde olanlar gençleşmeyi hedeflerken, genç yaştakiler ise çekici ve güzel olmak istiyor.

estetik20

 

Estetiği sadece kadınlar değil, erkeklerde sıklıkla yaptırıyor. Hatta yarışıyorlar bizimle; iş, terfi ve kariyerlerinde avantaj sağlayacak olan genç görünüm erkekleri cezbediyor.

estetik27

Kadınlar ağırlıklı meme estetiği yaptırırken, erkekler köşeli çene estetiğine ilgi gösteriyor. Ardından kepçe kulak ameliyatı, göz kapağı estetiği ve meme operasyonları geliyor. Jinekomasti, yani erkeklerde meme dokusunu küçültme operasyonlarında artış görülüyor.

Meme estetiğinde yeni trend “memeyi kendi dokusuyla asma” yöntemi, bu yöntemde  memenin koltuk altına doğru yayılan kısmından yararlanılıyor. Meme dokusu yukarıya ve içe doğru itiliyor; kendi üzerine katlanarak sıkılaştırılıp dikleştiriliyor. Memeyi dik tutan kendi dokusu, memenin ağırlığını taşıyan kısım derinin altında kalıyor, böylece iz daha az görünüyor. Sonuç önceki yöntemlere göre çok daha kalıcı oluyor. En rahatsız olduğumuz; yatar pozisyondayken memenin yanlara, koltuk altına doğru yayılması ve ayrık gözükmesi sorununa da etkili bir çözüm getiriyor. Ayrıca meme, gerektiğinde küçültülebiliyor.

meme23

Burun iç bölgesinde yapılan düzeltmelerde lazer uygulanıyor. Özellikle kıkırdak şekillendirmelerinde özel geliştirilmiş bilgisayar destekli lazerler kullanılıyor. Burun tamponu uygulaması yapılmıyor , burun alçısına da  ihtiyaç olmadığından operasyon sonrası konfor artıyor. Böylece burunda sadece düzeltilmeye ihtiyaç duyulan bölgelere yapılan minimal işlemler gereken tüm düzeltmeler yapılabiliyor, anatomi değiştirmedi için sonuç daha doğal ve kalıcı olabiliyor.

estetik26

Saç ekiminde ise İstanbul’un dünya markası, Estetica’ya gittiğimde ne kadar çok saç ekimi olduğunu görmüş ve çok şaşırmıştım. Özellikle yurt dışından gelenlerin sayısı çok fazlaydı. Saç ekimi en zor operasyonlardan. 18 yaşından sonra herkes yaptırabilir. Tabii tüm kellere uygulanamıyor. Öncelikle ekim için saçın alındığı bölgenin de güçlü olması gerekiyor.

saç58

Saç mezoterapisi ve PRP uygulamalarıyla 10-15 kürlük saç tedavisi yaptırmak da faydalı oluyor.

Yüz germe ameliyatı deyince önce bir irkiliyoruz. Suratımızın alacağı şekil ve kalacak izler düşündürüyor. İşte ameliyatsız yüz germe yöntemleri burada devreye giriyor. Organik ipliklerle “örümcek ağı” adı verilen yöntemle cildin altına girerek ipler yerleştiriliyor.10 yaş kadar gençleşme sağlayan bu yöntemde hiç bir iz de kalmıyor. Bu noktaya gelmeden önce yaptıracağınız botoks, dolgu maddeleri ile yapılan uygulamalar ve PRP yöntemlerinden faydalanmak iyi olur.

estetik28

Diş estetiği de hem kadınlar hem de erkeklerin favorisi… Erkekler köşeli çenelerine köşeli dişler isterken, kadınlar küçük formda kuzu dişlerini tercih ediyor.

estetik22

Lazer ile göz gençleştirme işlemi alt ve üst göz kapaklarında oluşan deformasyonu gideriyor. Kırışıklık ve torbalar da minimal cerrahi ve lazerle düzeltilebiliyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın