Estetik Cerrahiye 3D Print Desteği

0

Estetik hem çok istenen hem de karar vermesi zor bir süreç, aklınıza takılan bir çok soru oluyor. Ya istediğim gibi olmazsa… “Sonradan pişman olursam” diye çok düşünürsünüz.

Teknoloji burada da imdadınıza yetişiyor, ameliyattan sonra nasıl bir yüzünüz olacağını görüyor ve hissedebiliyorsunuz.

3D son yılların en önemli teknolojilerinden… Bu yöntemde hasta ameliyattan önce üç boyutlu tarayıcı ile taranıyor. Ardından doktoruna nasıl bir değişiklik istediğini anlatıyor ve tasarımı beraber yapıyorlar.

3D

Önceden kullanılan 2 boyutlu fotoshop ve 3 boyutlu ekran simülasyonu yeterli derinliği sağlayamıyordu. Hastalar önden ve yandan nasıl görüneceklerini doğal olarak merak ediyor.

Bilgisayar ortamında renkli üç boyutlu program yardımıyla ameliyat öncesi ve sonrası görüntüler oluşturuluyor. Üç boyutlu yazıcıdan renkli ve gerçek boyutta yüzey anatomisi maske halinde alınıyor.

En önemlisi hasta bu maskeyi yüzüne takarak nasıl bir görünüme kavuşacağını görebiliyor. Bu maskeler sadece yüz için değil, vücut için de yapılabiliyor. Doktorlar hastanın isteklerini ve beklentilerini daha gerçekçi olarak değerlendiriyor.

estetik34

Ameliyat öncesi ve sonrasındaki görüntüler daha detaylı değerlendiriliyor. Ameliyat sonrası sonuç görülebildiği için hastanın ihtiyacı olup olmadığı kararını alması daha rahat oluyor.

Hastalar beklentilerini daha rahat anlatabildiği için ikinci bir operasyon riski görülmüyor.

Ameliyattan sonra hastanın psikolojisine destek oluyor, çünkü sonuçta ortaya ne çıkacağını biliyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın