Estetik Cerrahinin Yeni Gözdesi : Kollajen İndüksiyon Tedavisi

0

 

 Kollajenin kalitesi yaş aldıkça azalıyor. Cilt parlaklığını yitiriyor. Alında yatay ve dikey çizgiler, kaşlarda düşüklük,yağ torbacıklarının belirginleşmesi, alt göz kapağında kırışıklık ve torbalanmalar, üst göz kapağında deri fazlalığı, dudaklarda incelme ve dikey kırışıklıklar, yanak dokusundaki sarkma,gülme çizgilerinde derinleşme , boyunda sarkma, burun ucunda düşme ve gülüş çizgilerindeki belirginleşme cildin yıpranmasının sonuçları olarak görülüyor.

“Age management” adı verilen yeni anlayışta, yüz gençleştirme işlemleri yapılırken kişinin ve sorunun analizi yapılıyor. Anlık operasyonlar yerine tüm yaş alma süreci değerlendiriliyor.

Ortaya çıkan elastikiyet kaybını giderebilmek için dışarıdan kollajen benzeri dolgu maddeleri verildiği gibi, kendi kollajen üretimini artırma yöntemi için bu tedavi uygulanıyor.

kolajen

2015 yılının trendi olan bu yöntemin ilk adımı, kişinin ve sorunun analiz edilmesi ile başlıyor. Yapılan analizde cildin tabakalarının deri, kas ve yağ dokusu, kemik özellikleri, nem oranı, leke düzeyi,kollajen yapısı,elastikiyeti ve derinin yağ-gözenek durumu inceleniyor. Kollajen üretimi miktarını artırmak, elastikiyet kaybını geri çevirmek ve deri kalitesini artırmak amaçlanıyor.

Tedavi seanslar halinde uygulanıyor. 6-8 seans arası olarak belirleniyor ve etkisi ilk seanstan yaklaşık bir hafta sonra görülüyor.

En çok yüz bölgesi için tercih ediliyor, ayrıca liposuction sonrası oluşan yüzey düzensizliklerinde de faydalanılıyor. Diyetle hızla kilo verenlerde elastikiyet kaybını önlemek için koruyucu kollajen indüksiyonu öneriliyor. Kol ve bacaklarda, iç bölgelerdeki hafif gevşekliklerde başarılı sonuçlar veriyor.

yaş19

Uygulamadan sonra elastikiyet kaybı azalıyor. Derinin nem tutma özelliği artıyor, deri altı dokusu kalınlaştığı için cilt daha dinç ve genç görünüyor.

Özellikle 30 yaş üzeri yüzlerde yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve ileri yaşlarda oluşacak kollajen kaybını yerine koymak isteyen kadın ve erkekler bu tedaviyi yaptırabiliyor.

Yaz ve kış ayları farketmeksizin uygulabiliyor. Deri yapısı ince olanlar daha şanslı çünkü daha çabuk sonuç alıyor. Deri yapısı kalın olanlarda seans sayısı artıyor.

Her seans 30-60 dakika arası sürüyor. Uygulamanın yapıldığı bölgede 45 dakika kadar kızarıklık oluyor. Bazen hafif morluklar da oluşabiliyor.

kolajen1

Hamilelik ve emzirme döneminde bu işlem yapılmıyor.

Kollajen indüksiyon tedavisinin başarılı olması için iki şeye dikkat etmelisiniz;

  1. Derinin nem ihtiyacının karşılanması için yoğun nemlendirici özellikli serum ve kremler kullanmalısınız.
  2. Vitamin ve proteinden zengin beslenme gerektiği için, zaman zaman vitamin enjeksiyonları ve kombinasyonları kullanmanız öneriliyor.
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın