Estetik Ameliyatlar Hakkında Bilmek İstedikleriniz

0

Estetiğe karar vermek çok da kolay değil, öncelikle gerçekten istiyor musunuz ona karar vermelisiniz. Bunu 3 kez estetik macerası olan birisi olarak söylüyorum.

Takıntılı olduğunuz bölgenizden kurtulmak istiyorsanız da hiç beklemeyin derim. Burnunuzdan mı, karnınızdan mı, gıdınızdan mı, kollarınızdan mı, göz kapağınızdan mı memnun değilsiniz ? Onlarla yaşamak kaderiniz değil, herşeyin bir çaresi var.

En önemlisi doğru doktoru bulmak ve ona güvenmek, gerisi geliyor.

Estetik ameliyatlarda yaştan ziyade sağlık geçmişi ve şimdiki durumunuz öne çıkıyor. Vücudunuzun kaldıramayacağı bir ameliyattan kaçınmak gerekiyor. Doktorun istediği tetkikleri ve check up yaptırarak sağlık durumunuz gözden geçiriliyor.

estetik34

  • Sigara içiyorsanız cerrahınız bir süre ameliyatı erteleyebilir. Çünkü iyileşme döneminde sorunlara yol açabilir ve yara izi kalabilir. Ameliyattan 4 hafta önce sigaranın bırakılması , ameliyattan sonra da 4 hafta içilmemesi öneriliyor.
  • Geçmişten gelen bir enfeksiyon varsa ameliyattan sonra şekil bozuklukları oluşabilir, hatta vücut enfeksiyon kapabilir. Bu da iyileşme sürecini zora sokar.
  • Anesteziye alerjiniz varsa solunum sıkıntıları yaşanabilir.
  • Böbrek sorunları ile uğraşıyorsanız, ameliyatın stresi nedeniyle daha da kötüleşebilir. Böbrek yetmezliği sorunları görülebilir.
  • Sinirlerde zedelenme varsa ve ameliyat sırasında artarsa hangi yaşta olursanız olun yüz ifadesinde sarkmalar yaratabilir.
  • Diyabet hastalıklarında ameliyat stresi de gelince kontrol alına alınamayabilir. Bu da diyabet komasına neden olabilir.
  • Kalp problemleri yaşıyorsanız komplikasyon riski fazla demektir. Kalp krizi veya kalpte anormallik yaşanabilir.

estetik43

  • Uyku apnesi olanlarda ağrı kesiciler ve narkoz solunumu durdurabilir. Ameliyat yapılsa da tüm gece kontrol edilmesi gerekir.
  • Aşırı kiloluların ameliyat sonrası komplikasyon riski yüksektir. Bu da iyileşme süresini uzatır.
  • Ameliyatın stresi ise psikiyatrik sorunlarla birleşirse anksiyete ve depresyona neden olabilir.

Slim lipo ameliyatından sonra ilk gece yaşadığım sıkıntılar zona olmama neden olmuştu.

Eğer doktorunuz ideal bir aday olmadığınız için sizi ameliyat etmiyorsa üzülmeyin, her şeyin çaresi var. 

estetik53

Ameliyat yerine neler yapılabilir;

Yüz gerdirme yerine sıkılaştırma yapan fakat kalıcı olmayan, belirli dönemlerde tekrarlanması gereken radyo frekansı veya ultrason tedavilerini deneyebilirsiniz.

Yağ dokusu grefti yerine dolgu veya enjeksiyonları tercih edebilirsiniz. Doğru bölgelere doğru şekilde yapılan işlemler etkili oluyor.

Liposuction ameliyatı yerine istenmeyen yağları kalıcı olarak yok eden Vanquish veya CoolSculpting yöntemleri öneriliyor. Liposonix işlemi ile tek seansta bir beden incelme sağlanıyor.

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın