Erkeklerin Kadınlar Konusunda Asla Anlamayacağı 13 Konu

0

Erkeklerin adına “kadın” denen muammayı tam olarak çözmesini zaten beklemiyoruz değil mi? O kadar ki erkeklerin kadınları anlamasını kolaylaştırmak için belki yüzlerce kitap, binlerce makale kaleme alınmıştır. Ama yine de günlük hayatta bazı durumlara anlam verebilmek erkekler için hayli zor. Yakın çevremdeki erkeklerin yaşadığı kafa karışıklıklarını şöyle bir derledim. Bakın onların kafalarına neler takılıyor?

erkek23

1- Kadınların çantalara olan düşkünlüğü, erkeklerin asla anlayamadığı bir konu. Giyilen kıyafete göre çanta değiştirilmesinin ardındaki mantık hala çözüm bekliyor.
2- Kadınların çantalarında aradıkları bir şeyi bulmak için verdikleri büyük mücadele de erkekler tarafından hayretle karşılanıyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse ben de zaman zaman çantamın içinde kaybolmamak için ne yapılabilir diye zihni sinir projelerinin peşine düşüyorum. Henüz işe yarar bir tane bulamadım.

çanta10

3- Kadınların saçları konusundaki hassasiyet de üzerinde düşünülmesi gereken başlıklar arasında. Saç kesimi, rengi, tonu konusunda karar verme sürecinin uzunluğu erkekler açısından olarak anlaşılamıyor.
4- Alışveriş kavram olarak iki cinsin karşı karşıya gelmesinde yeterli bir gerekçe değil mi? Eşini, sevgilisini ya da kızını kucağında tomarla kıyafetle deneme kabinine gönderen erkeklerin yüzündeki ifadeye hiç dikkat ettiniz mi?
5- Kadınların birlikte alışverişe gitmekten zevk almaları da erkekleri şaşırtıyor.

alışveriş15

6- Erkekler, kadınların telefon kullanımlarına da akıl sır erdiremiyor. Özellikle kadınların arkadaşlarıyla dakikalarca süren sohbetleri onlar açısından dehşet verici bir durum. Çünkü kadın daha bir gün önce görüştüğü arkadaşıyla telefonda saatlerce konuşacak konu bulabilir. Bu konuda çok başarılıyız.
7- Alışveriş bir yana, kadınların “giyecek bir şeyim kalmadı…” yakınması da karşıt cinsin aklını karıştırıyor. Bilmem kaç çift ayakkabı, dolaplar dolusu kıyafeti gördükten sonra erkeklerin bu yakınmayı hazmetmesi pek kolay olmuyor. Moda, bir giysinin çokça giyilmesi, pişti olma olasılığı gibi kavramları birinin onlara anlatması gerekiyor.

giyim

8- Erkekler koltukların, yatakların üzerini büyük yer tutan yastıklar konusunu yorumlamakta zorlanıyor. Fonksiyonel olmayan şeylerin bu kadar alan kaplamasının nedenini anlatabilecek biri var mı?
9- Kadınları dışarıya çıkıldığında tuvalete gitmeyi sosyal etkinlik kıvamında yaşaması da anlaşılır değil. Birinin tuvalete gitmesi gerekir, diğeri (nedense) makyajını tazelemek ister ve öteki de onlara eşlik eder. Erkekler açısından bakıldığında tuvalet bayağı eğlenceli bir yer olarak görünüyor.
10- Artık bir klasik haline gelen kadınların bir yere giderken hazırlanmaları için geçen süre…

man waiting for a call

11- Makyaj malzemeleri için harcanan servetin yanı sıra bazı aletler de erkekleri endişelendiriyor. Doğrusu onlara hak vermiyor değilim. Ben de kirpik kıvırma maşası denen aletten hiç hazzetmem.
12- Dans edileceği, yürüneceği bilindiği halde rahatsız ve yüksek topuklu giymenin mantığını izah edebilecek kimse var mı?
13- Erkeklerin tam olarak çözümleyemediği bir diğer durum da kadınların bebekler ve sevimli kedi köpek yavruları gördüklerinde çıkardıkları o garip ses tonu. Gerçekten bu konunun nedenini ben de merak ediyorum.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın