Erkekler de Bir Gün Büyür mü?

0

Kadınlar ve erkekler çocukluklarından itibaren farklı büyürler.Kızlar bebekleriyle oynayıp anne rolünü kaparken, erkekler de baba rolünü üstlenirler. Ama, oyunun ortasında da sıkılırlar, kovboyculuk oynamak daha cazip gelir. Daha en başta, oyunda bile böyle, bu gerçek değişmez.Kızlar  daha çabuk olgunlaşırken, erkekler çocukluklarından bir türlü vazgeçemezler. Sorumlulukları ve olgunlukları zamana yayılır, görüntüde yetişkin, davranışta birer çocuk görürsünüz karşınızda.
Büyümeyen bir erkekle beraber olduğunuzu nasıl anlarsınız?
Duyarlı biri gibi gözükse de hayatının merkezi kendisidir. Arkadaşları çok olsa da, onlarla çok yakın olamaz, yine de evden çok arkadaşlarıyla vakit geçirmeye meraklıdır. Özür dilemek, onun için çok zordur. Annesine karşı hem kızgınlık hem de ondan ayrılamadığı için suçluluk hisseder. Babasıyla ilişkisi daha resmi ya da yüzeyseldir. Duygularını tam olarak ifade edemez, kızgınlıkları yoğun birer öfke olarak ortaya çıkar.
Peki, kimin eseri bu, hiç düşündünüz mü? Çok geriye değil, kendi çocuğunuzu nasıl yetiştirdiğinize bile baksanız anlarsınız nedenini . Evet, anneler yine baş rolde… Onları eşlerine yeteri kadar değer vermeyen babalar, erkek kardeşlerini şımartan ablalar, sonra da sevgilileri izliyor. Onlara konforlu yaşamayı sağlayan bizler, aslında sorumluluk almalarını da geciktirmiş oluyoruz.

       Hele bir de mükemmeliyetçi bir anne tarafından yetiştirildi iseler , narsist olma ihtimalleri yüksek. Böylece, tüm sorumluluk üzerimize kalıyor, doğum günleri planlanacak, arkadaşları ağırlanacak, çocuklar spora ya da derse götürülecek….. Çünkü, zorlanıyorlar yapmaktan üşeniyorlar, nasılsa yapan biri var eskiden beri.

Hayatına girdikleri kadın içinse, birer sorundur çocuk erkekler. İstedikleri yapıldığı ve iyi davranıldığı sürece problem yokken, aksi durumda kendileriyle ilgilenilmediğini düşünürler. Arkalarında duran, eksiklerini tamamlayan, şefkatli kadınlara ihtiyaç duyarlar, her zaman da anlayışlı olmasını beklerler. Bağımsız ve kendisine güvenen kadınlar ilgilerini pek çekmez.
Bu tür erkekler, ancak kendilerine sorumluluk verildiğinde büyüyebilirler. Yoksa, sürekli arkalarını toplayan, kendilerine önem verilmese bile şikayet etmeyen, alttan alan, saçını süpürge eden kadınlar etraflarında var oldukça büyüyemezler..

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın