En Son Ne Zaman Doyasıya Güldünüz ?

0

Hayatın tadını çıkarmak, yaşadıklarınızdan keyif almak ve içinizden gelerek gülmek… En son sizi ne mutlu etti ? Hatırlıyor musunuz ?

Hayatta keyif alacağınız şeyleri gözünüzde canlandırın, ulaşmak istediğiniz bir hedefe vardığınızı düşünün ve zihninizde o mutluluğu yaşayın. Nasıl hissediyorsunuz, hedefe varacağınıza olan inancınız artıyor.

Hayatınızın amacını sorgulayın ve kendinizi mutlu olmak için geldiğinize inandırın. En çok gülünen yerler cenaze evleriymiş, nedeni de hayata bağlanma güdüsü…

gülmek1

Sabretmek gerekiyor, hem öğretici hem de sevgi-saygı-değer vermeyi içinde barındırıyor.

Kin ve hınçtan kurtulmak kendinize zarar vermemenizi sağlar. Bu duyguyu içinizden uzaklaştırın.

Kendinizle başbaşa kaldığınızda size rahatsızlık veren şeyleri düşünün. Evliliğinizden mi, sizi yoran işinizden mi, arkadaşlarınızdan mı? Neler size rahatsızlık veriyor ? Tek başınıza yaşlanmamak için mi evlendiniz? Adresiniz belli olsun diye mi bir işiniz var?Kaçma duygusuyla hareket ediyor olabilirsiniz.

Kendinizi bulmanız değişimle mümkün, değişimi takiben sırasıyla hayatınızın amacını bulmak ve mutluluğu yakalamak geliyor.

Kendinize doğru soruları soracak ve dürüst cevapları verecek cesaretinizin olması gerekiyor.

mutlu65

En sıkıntılı zamanlarınızda gözlerinizi kapatıp sakin kalabileceğiniz bir yere gidip durun, bir süre sonra anlık öfkeniz ve paniğiniz rahatlıyor. Ne zaman anlık öfkeleriniz artarsa o zaman mutlu olduğunuz şeyler azalıyor. Peki değer mi buna? Ne kadar yaşayacağınızı bilmediğiniz bu hayatta sinirlenmek yerine değişmeye çalışmak daha anlamlı oluyor.

İşyerinde çok kötü bir gün geçirdiğinizde akşam evde sürekli somurtuyor musunuz ? Sizi gülümsetecek şeylere odaklanın, çocuğunuzun çizdiği bir resim yeter de artar buna.

Tabii şükretmeyi de unutmayın. İnsan doyumsuz bir varlık, her zaman daha fazlasını istiyor. Elindekiyle yetinmek ve onun kıymetini bilmek çözüm getirir. Hayata bakışınız bu şekilde olumluya dönüşür.

Her zaman bildiğiniz bir şeyi tekrar edeceğiz ama “Yüklerinizden kurtulun” geç olmadan. Yeniden gülmeyi, hayattan keyif almayı asla ertelemeyin. Ne de olsa yaşadığınız tek hayat bu !

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın