En Çok O Konuşulmuş…

0

Yine yılın, o zamanları geldi. Aralık ayı ile birlikte geride bırakmaya başladığımız yılın bilançosunu çıkarmaya başlarız. Neler yaşadık, en çok kimden bahsettik, en çok hangi konu üzerinde konuştuk, hangi şarkıları dinledik vb.

Time dergisi, 1927 yılından bu yana yılın kişisini seçiyor. Yılın kişisi, o yıl içinde olumlu ya da olumsuz ayrımı yapılmadan üzerinde en çok konuşulan isim anlamına geliyor. Ve  2016’nın kişisi, Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına seçilen Donald Trump oldu.

Time okurlarının oylarıyla seçilen Trump, başkanlık seçimi sürecinde kullandığı ayrımcı dil ile geniş kitlelerin tepkisini çekmişti. Yine bu süreçte önce kendi partisine adaylığını kabul ettirmek için büyük mücadele vermişti. Başkanlık yarışında ipi göğüslediğinde başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, tüm dünyada büyük şaşkınlık yaşanmıştı. Dünyada ekonomi piyasaları bu şaşkınlığı henüz üzerinden atabilmiş değil. Trump’ın başkanlığında izlenecek politikalar da hala tüm dünyanın  en çok konuştuğu konular arasında.

yilin-kis%cc%a7isi

Time dergisi Trump’ın 2016’nın  yılın kişi olarak seçildiğini bugün ilginç bir kapakla duyurdu. Trump’ın  “President of Divided States Of America” yani “Amerika Bölünmüş Devletleri Başkanı” olarak adlandırdı.

Time dergisince yılın kişisi olarak seçilmesinin belirlenmesinin ardından Trump, NBC’de yayınlanan ‘Today’ programda konuya ilişkin kısa bir değerlendirmede bulundu.  Trump, “Bu büyük bir onur. Çok şey ifade ediyor” yorumunu yaptı.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın