Egzersiz Yaparken Esansiyel Yağlarla Güçlenin

0

Bazı yağların beyne sinyal gönderdiğini biliyor muydunuz? Özel kokulu bu yağlar rahatlatıp kan basıncınızı ve stresinizi azaltır. Enerjinizi ve odaklanmanızı arttırır, terapik etkilerini de unutmamak gerekiyor.
Spor yaparken sakatlanma riski her zaman var, spordan önce ısınmak, doğru kıyafetleri giymek ve ardından dinlenmek gerekir. Ama yağların etkisini bilirseniz size olumlu etkisi olur. Yağları bez veya sprey ile yorucu egzersizlerden önce kullanmalı, sakatlanma riski soğuk kaslarda daha fazla oluyor.

yağ3

• Magnezyum eklemleri sağlıklı tutar, deri tarafından doğrudan emilerek hücrelere hemen faydalı olur.Sprey ile eklemlerinize 10 sprey uygulayın.
• Alternatifi olan ısıtıcı zencefil ve biberiye, solunumu hızlandıran nane ve okaliptüs ve dolaşımı hızlandıran sardunya yağlarıyla karıştırın.
• Fesleğen zihni uyandırır ve düşüncelerden temizler, genellikle aromaterapide kullanılır. Greyfurt yağı da moralinizi yükseltip motivasyonunuzu yükseltir. Bir mendile 2-3 damla damlatıp koklamanız yetiyor.

fesleğen

• Lavantanın canlandırıcı ve sinirleri yatıştırıcı etkisi var. Kendinizi yıpranmış hissediyorsanız rahatlatıcı özelliğinden yararlanın.Tatlı badem yağı ile karıştırarak yapacağınız etkinlikten önce tüm vücudunuza sürün. Ya da mendilinize 3’er damla damlatıp koklayın.
• Okaliptüs, mercanköşk ve zencefil çok çalışan kaslarınızı burkulma,kasılma ve spazmdan korur. Egzersiz yaptıktan bir süre sonra kas ağrılarınız olabilir, bu temel yağlar dokularınızdaki gerilimi azaltıyor. Tatlı badem gibi taşıyıcı yağlarla karıştırarak kaslarınıza uygulayın.

http://sac-bakimyagi.blogspot.com/

• Limon otu kas ve dokuların iyileşmesini sağlar, kas ağrılarını alıp esneklik verir. Spordan önce ve sonra ağrıların tedavisinde kullanın. Mendile 2-3 damla damlatarak koklayın.
• Karabiber dayanıklılığınızı arttırır, güçlendirici ve hızlandırıcı maddelerle paketlenmiş karabiber egzersiz öncesi,sırası ve sonrasında kullanmalısınız. Badem yağı gibi taşıyıcı 30 ml bir yağın içine 12 damla temel yağ ekleyip tüm vücudunuza masajla sürün. Mendile 2-3 damla damlatarak koklamak da işinize yarar.

yağ1

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın