Merkür Geri Gidiyormuş…Duydunuz mu?

0

Astroloji günlük yaşamda giderek fazla yer tutmaya başladı. Artık hepimiz kendi çapımızda astrolog kesildik. Öyle ki sıkıntılı geçen bir dönemde kardeşim bile ” ya bu gezegenler yine birbiriyle kavga mı ediyor?” diye sormuştu.
Kendi adıma astrolojiden hiç anlamam ama çok iyi okurum. Nerede bir astroloji yazısı görsem dikkat kesilirim. Şu aralar astrolojinin önemli isimleri (hem Türkiye’dekiler hem de uluslararası üne sahip olanlar) “aman dikkat Merkür geri hareketine başlıyor!” uyarısında bulunuyor. Anladığım kadarıyla astrolojinin yaramaz çocuğu Merkür bir türlü yerinde duramıyor ya ileri gidiyor ya geri. Pardon bir de askıda kalmasından bahsediliyordu…

astro
Neyse şaka bir yana Merkür 3 ile 28 Şubat tarihleri arasında geri gitmeye başlayacakmış ve bu durum bize çok da iyi şeyler vaat etmiyor. Yaşamın her alanında daha çok dikkat edilmesi gereken bir dönemdeymişiz. Uzmanlar, Merkür’ün insan bilincini, hafızasını, aklını, konuşmaktan, yazışmaya iletişimin her yönünü kontrol ettiği görüşünde. Hatta bazıları daha ileri gidip bu üç haftalık geri harekette, insanın akli melekelerinin tatile çıktığını bile söylüyor. Neyse ki bu cinnet dönemi yılda sadece 3 kez yaşanıyormuş…
Peki, bu sıkıntılı dönemde ne yapmalıyız? Yine astrologların yazdıklarını aktarmayı sürdürelim;
1- Öncelikle yeni bir iş teklifini kabul etmekten kaçınmak gerekiyor.
2- Doğal olarak yeni bir projeye başlamak bir fikri yaşama geçirmeye kalkışmak da doğru değil…
3- Gereksiz seyahat planları yapmanın da zamanı değil. Uçakla yolculuk yapacaksanız uçağınız kalkmaz. Ya da bilette sıkıntı çıkar. Hiçbir şey olmazsa bagajla ilgili sorun olur.
4- Elektronik alışverişi için de en yanlış dönem… Bilgisayarınıza da ne yeni bir program yükleyin ne de tabletinizi yenileyin. Zaten bu dönemde evde, işte, bir sürü alet, cihaz bozulmaya adaymış.:)

shutterstock_144749686
5- Herhangi bir konuda söz vermeyin anlaşma imzalamayın. Şu an gözden kaçmış olan ve sonradan fark edebileceğiniz konular ortaya çıkabilir.
6- Eşinizle, sevgilinizle tartışmak için de iyi bir dönem olmayabilir. Dinleyici konumda olmak ya da zihin jimnastiği yapmakta bir sakınca yok elbette…

shutterstock_140411158
7- Aslında kıyafet alışverişi için de uygun bir dönem olmayabilirmiş…
8- Dış görünümünüzle ilgili kalıcı değişiklik planlıyorsanız da 3 hafta beklemekte fayda var. Belki daha iyi bir fikir ortaya çıkabilir…
9- Yapmanız gerekenler için not tutmaya özen gösterin ki işleriniz aksamasın…
Yani uzmanlar diyor ki ;” acele etmenin telafi edilmeyecek sonuçları olabilir. Sakin bir üç hafta geçirin sonra karar verip harekete geçebilirsiniz…”
Ben sadece aracıyım. İnanmıyorsanız 3 hafta boyunca yaşadıklarınızı not edin kararı siz verin. Hem sıkıntıları 21 gün ötelemenin kime ne zararı olur ki?

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın