Dolgun ve Bakımlı Dudaklara Sahip Olmanın Yolları

0

40’lı yaşlarda dudaklarda ince çizgiler belirmeye başlıyor. Yaşla beraber hassas olan dudak derisi kuruyup pullanıyor. Bu da hem ince çizgilere hem de kırışıklıklara neden oluyor.

Sigara, güneş hasarı, yaş ya da kalıtım sebebi ne olursa olsun lazer tedavisi ile bunlar azaltılabiliyor.

Fraksiyonel ablatif erbiyum lazer; cilde ışık tedavisi ile nüfuz ediyor. Kolajen üretimini teşvik ederek çizgileri ve kırışıklıkları azaltıyor.

Çizgilerin bulunduğu deri tabakasını yok eden bu yöntemde iyileşme süresi 4-6 gün arasında oluyor.

dolgundudaklar

  • Dudakları dolgunlaştırma trendi artıyor. Kadınlar dudaklarının daha genç ve daha dolgun olmasını istiyor. Hyalüronik asit dolguları ile dudaklara hacim kazandırılıyor.
  • Dudaklara yoğun besleyici ürünler kullanabilirsiniz. L’Oreal Colour Riche Besleyici Serum hyalüronik asit, kolajen ve pro-xylane içeriği ile dudakları besleyip pürüzsüz ve belirgin hale getiriyor.
  • Dudakların hatlarını dudak kalemi ile belirginleştirip dolgun gösterebilirsiniz. Dudak rengine yakın tonda bir kalem ile dudakları çevreleyip daha kalın gösterebilirsiniz. Açık renk rujlar, koyulardan daha dolgun gösterir. Parlak olanlar da daha hacim verir.

dudakdolgunlastırma

Avon 3D Dolgunlaştırıcı Rujun 15 farklı rengi var. Çift dolgunlaştırıcı formülünde kolajen ve retinol bulunuyor. Dudakları 2 haftada %35’e kadar daha dolgun göstermeyi vaadediyor.

  • Dudak kremlerini de çantanızdan eksik etmeyin. Gece yatarken daha yoğun ve besleyici doğal yağlar içeren kremleri kullanın.

Burt’s Bees Renkli Dudak Bakımı Kırmızı;  shea yağı ve E vitamini içeriği ile dudakları nemlendiriyor. %100 doğal olan ürünün kırmızı tonu dudakları daha bakımlı gösteriyor.

  • Dudaklara yapacağınız düzenli peeling ile kuruma ve çatlamalardan kurtulursunuz. Lush Bubblegum Lip Scrub dudakları pürüzsüzleştirip yumuşatıyor.
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın