Doğru Zaman, Doğru Mekan, Doğru İnsan….

0

Tüm doğruları bulmak ve ritmi tutturmak mümkün mü? Ne kadarı mümkün, ne kadarı mümkün değil?

Her şeyin bir zamanı var derler ya, işte tam öyle bir şey. İnsan bekler, ümit eder, sabırsızlanır, gücünü kaybetmek üzereyken tekrar gücünü kazanır, tekrar beklemeye, ümit etmeye, sabırsızlanmaya başlar ki bu döngü böyle sürer gider. Tabi bu aralarda zaman zaman güzel arkadaşlıklar, güzel işler, güzel aşklar yaşar; belki bazen bazılarını, bazı zamanlar hiçbirini, bazen ise hepsini birarada yaşar. İnsan ne zaman, nasıl, kiminle, nerede, hatta ne yaşayacağına kendi karar verir. Bazen yaşadığı her ne ise yıllar sürer, bazen saniyeler.

Üst üste gelen aksilikler bir şeylerin işaretidir, yoldaki ekmek kırıntıları gibi bize aradığımıza ulaşmamız için bir rota çizer adeta. Rotayı aksilikler çizer çoğu zaman çünkü her bir noktada tek doğru vardır. Sonunda aradığın eşi, aradığın işi, aradığın dostluğu, aradığın hayat aracını bulmak gibi mesela. Her seçimin, her yönelmen, yönlendirilişin doğru olsa tek doğrunun önemi/özelliği kalır mıydı yaşamda ya da yaşamanın amacı!

dart2

Doğrular her birimiz için kendi içsel seçimlerimizle tektir, bunu yakalayabilmek için birçok doğrunun yanında kendi içsel kimliğimizle yakalayacağımız iletişim aracılığıyla ortaya çıkan frekansa ulaşmak ve bunun bize söylemeye, göstermeye çalıştığı şeyi duymayı, görmeyi çabalamak.

Bu bakış; kalp ve kalbin frekansı gibi belki de. Kalp, vücudun her yanından gelen kanı akciğerlere ve oradan gelen temiz kanı vücuda dağıtan organ, yaşam noktamız ve frekansı da yaşam ritmi; herbir insanda olan farklılığıyla….

Selin Koldaş Denli
ozbenliginikesfet.blogspot.com/‎

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın