Doğal Tanecikli Peelingler Daha Sağlıklı

0

Peeling yapmaya çok alıştık, nasılsa tüm kozmetik mağazalarında istediğiniz çeşidini bulabiliyorsunuz.

Ama bu peeling taneciklerinin kanalizasyonlardan denizlere döküldüğünde su kaynaklarını kirlettiğini ve ayrıca deniz canlılarının bunları yemek sandığını öğrenince ne düşüneceksiniz?

En iyisi doğal tanecikli olanları kullanmak bizce,işte size liste…

peeling7

Ölmez Otu; diğer adı altın otu olan bu ottan üretilen yağ kolajen liflerinin üretimini 6 kat artırıyor. Hücre yenilenmesini destekleyici olan ot cildi serbest radikallere karşı koruyor. Özellikle yaşlanma  belirtilerinin olduğu ciltler için uygun ve doğal pudra tanecikleri ile birleşerek arındırıcı ve canlandırıcı özelliğe kavuşuyor. L’Occitane Ölmez Otu Aydınlatıcı ve Arındırıcı ürünü denemelisiniz.

Tuz; daha kaba dokusuna rağmen kan dolaşımını artırıcı ve ölü derilerden kurtarıcı özelliğe sahip. Toz halde iken ciltteki aşırı nemi alıp, parlak bölgeleri matlaştırıyor. Bliss Isı veren Tuz Peeling’ini eczanelerde bulabilirsiniz.

peeling4

Kabuk ve tohumlardan elde edilen peelinglerden ince dokulu olanları yüzünüz ve göğsünüz için kullanabilirsiniz. Ceviz kabuğu tozu,üzüm ve kayısı çekirdekleri içeren köşeli tanecikli peelingler ise diz ve dirseklerdeki kalınlaşmış deriye iyi geliyor. Caudalie Crushed Cabernet Scrub, beğeneceğiniz bir ürün.

Şeker ;hızlı çözünücü ve nem tutucu özelliği ile değişik cilt tipleri tarafından kullanabiliyor. Nemi içine çektiği için cilt yumuşak ve nemli kalıyor. Hem dudaklar hem de kol ve bacaklarda kuruluğu giderici etkisi nedeniyle rahatça kullanılıyor. Bath&Body Works Aromathreapy Energy Orange Ginger Body Scrub cildinizi canlandıracak.

peeling9

Hindistan cevizi yağı doğal nemlendirici ve kırışıklık giderici özelliği ile sıkça kullanlıyor. İçerdiği laurik asit kötü kokulardan kurtarıyor, aynı zamanda antibakteriyel özellikl ve mantar oluşumunu önlüyor. Body Shop Hindistan Cevizli Vücut peelingi harika kokuyor.

Pirinç tozu çok uzun yıllardır Asya’da cilt bakımında kullanılıyor. Egzama ve cilt döküntülerini önleyici, kolay tahriş olan ve yağlı ciltler için narin bir koruyucu özelliği var. Huiles et Baumes Prufying Face Scrub eczanelerde bulacağınız bir ürün. İsterseniz kendiniz pirinç tozunu parfüm içermeyen bir losyon ile karıştırıp maske yapabilirsiniz. 20 dakika bekletip durulayın, arkasından nemlendiricinizi sürün.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın