Doğadan Gelen Şifa

0

Doğanın şifa kaynağı olduğu bir gerçek, eskiden “kocakarı ilacı ” deyip geçilen tedavi şekillerinin doğruluğu bilimsel olarak da kanıtlandı.

Doğadaki baharatlar, otlar, çaylar, sebze ve meyveler birçok hastalıkta tedavi edici olmaktan çok,  koruyucu olarak kullanılıyor.

şifalıbitkiler

Cinsel performansta isteksizlik ve libido düşüklüğü en çok yaşanan sorunlardandır. Zencefil, kakule, safran,meyan kökü ve ginseng çayları iyi gelir. Keçiboynuzu, kakule ve kişniş destekleyici baharatlardır. Ilık susam yağı ile yapılacak aromatik yağ masajı da canlandırıcı etki yapar. Ayak topuğunun ön ve yukarısına, kuyruk sokumu,bacakların iç kısmı ve kasık bölgelerine yapılacak masaj faydalı oluyor.

cinselisteksizlik

 

Eklem rahatsızlıkları ve romatizma son yıllarda artış gösterdi. Ağrı kesici özellikli 2-3 granül lavanta, anason, birkaç tane papatya, 3-4 yaprak melisa ve 2 tane karanfil ile yapacağınız çay yararlıdır.Karışımı 1 kez kaynatın, 1-2 dakika demlendikten sonra için.

Kekik, biberiye, mercanköşk ve zencefil baharatlarını yemeklerde bolca tüketin.

romatizmalhastalıklar

 

Soğuk algınlığı mevsimi geliyor. Yazdan sonbahara geçiş dönemlerinde daha korumasız oluyoruz. Karışık bitki çayları bu rahatsızlıklar için idealdir. 2 bardak suya 2 tane karanfil, 1 çorba kaşığı ıhlamur çiçeği, 2 tatlı kaşığı kuşburnu, 4 parça hibisküs ve biraz taze zencefili koyun. 2-3 dakika kaynatın, 3 dakika demlendikten sonra içine limon ekleyerek için.

soğukalgınlığı

 

Menopoz dönemi doğal bir süreç; yarattığı sıkıntılardan kurtulmak için bol sıvı tüketmek, civanperçemi, adaçayı, papatya ve anason çayları içmek iyi gelir. Keten tohumu ve  maydanoz tohumu faydalı baharatlardır.

menopozdönemi

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın